Корпорація Microsoft повідомила, що почала розгортання наступного великого оновлення своєї операційної системи Windows 11 для ПК. Нова версія містить чат-бота під назвою Copilot, який дещо схожий на популярний ChatGPT від OpenAI, повідомляє CNBC.
Copilot – це генеративний штучний інтелект, який може створювати текст та інший контент, схожий на людський, за допомогою лише кількох слів під керівництвом людини. Він спирається на базові великі мовні моделі, які OpenAI за підтримки Microsoft навчив на об’ємних наборах даних, щоб складати текст електронних листів, відповідати на запитання й автоматично виконувати дії у Windows, доповнюючи свої знання інформацією з вебсайтів.
Корпорація Microsoft оновила свою пошукову систему Bing за допомогою чат-бота на початку цього року, і тепер її варіант покращує останню версію найпоширенішої у світі операційної системи для ПК.
Пізніше цього тижня компанія почне продавати Microsoft 365 Copilot – додатковий компонент ШІ для корпоративних співробітників, які використовують її програми для підвищення продуктивності.
Особливі функції Windows Copilot для ПК включають можливість відкривати програми, перемикатися в темний режим, вмикати Bluetooth та отримувати вказівки щодо створення знімка екрана. Поки ви переглядаєте вебсайт у вебпереглядачі Edge, Copilot може підготувати підсумок того, що міститься на сторінці.
На комп’ютерах Mac люди можуть спілкуватися з помічником Siri, але його відповіді не такі детальні, як у Windows Copilot.
Згідно з даними StatCounter, Windows 11 зараз становить близько 24% настільних ПК, тоді як Windows 10, яка підтримуватиметься до жовтня 2025 року, контролює майже 72% ринку. Після цього Windows 11, яка дебютувала у 2021 році, може стати популярнішою.
«Ми спостерігаємо прискорене розгортання Windows 11 у всьому світі від таких компаній, як BP, Eurowings, Kantar і RBC», – заявив генеральний директор Microsoft Сатья Наделла під час телефонної конференції з аналітиками минулого тижня.
Windows залишається важливою для Microsoft, забезпечуючи одну десяту загального доходу.
Copilot, мабуть, є найбільшою частиною цьогорічного випуску Windows 11.
Деякі люди вже використовують Copilot. Коли ви клацаєте новий значок Copilot на панелі завдань або натискаєте комбінацію клавіш Windows+C, то можете викликати панель у правій частині дисплея, де можна вести текстову розмову з новим віртуальним помічником. Він має бути більш потужним, ніж Cortana, яку Microsoft представила у 2015 році з випуском Windows 10 і поступово виключає.
Головні нові функції оновлення Windows 11 2023, також відомого як 23H2:
Віртуальний відеоредактор. Функція автоматичного створення у вбудованому застосунку для редагування відео Clipchamp полегшує процес створення остаточного відео за допомогою ШІ. Після того, як ви відповісте на кілька запитань, Clipchamp підготує добірку сцен, взятих із ваших матеріалів.
Поліглот читання з екрана. Минулого року Microsoft представила природні голоси, які використовують штучний інтелект для читання тексту на екрані у функції спеціальних можливостей Windows Narrator.
Оновлення додає підтримку додаткових мов, зокрема англійської у Великобританії й Індії, французької, німецької, японської, корейської, китайської, португальської та іспанської.
Менші рахунки за електроенергію. Деякі комп’ютери мають вбудовані датчики присутності, які можуть змусити ваш дисплей вимикатися, коли ви йдете, і прокидатися, коли повертаєтеся.
Нова енергозберігаюча функція «Адаптивного затемнення» може затемнювати екран, коли ви відводите погляд від дисплея, і освітлювати його, коли дивитесь на нього знову. Ви можете увімкнути або вимкнути цю функцію під час налаштування пристрою за допомогою цього оновлення або у розділі «Налаштування».
Завантаження у хмару. Якщо у вас є хмарна версія Windows, ви можете увійти безпосередньо в хмарний екземпляр як основний засіб роботи на вашому ПК.
Розумна «нарізка» тексту. У Windows стає легше витягувати текст безпосередньо зі знімків екрана. За допомогою оновленої програми Snipping Tool, яка входить до складу Windows 11, ви можете копіювати текст зі знімка екрана і швидко редагувати електронні листи чи номери телефонів.
Краще резервне копіювання. Користувачі зможуть створювати резервні копії програм, які вони раніше встановили на ПК, щоб відновити їх разом із закріпленими налаштуваннями програм у майбутньому.
Розфарбуй словами. У найближчі кілька тижнів – Microsoft випробовує цю функцію разом із тестувальниками, – програма Paint отримає функції ШІ. Ви зможете ввести кілька слів і вибрати стиль, а Paint створить зображення відповідно до вашого опису.
Це схоже на інструменти від Adobe й інших компаній, а також на власний редактор зображень Microsoft у пошуковій системі Bing.
Більше налаштувань панелі завдань. Windows 11 представила яскраву нову панель завдань, яка розміщує кнопку «Пуск» і низку значків програм у центрі внизу екрана. Тепер ви можете переглядати піктограми програм із мітками, подібно до того, як це було у Windows 10. Навіть програми, які не запущені, можуть відображатися з мітками. Ви також можете приховати час і дату.
Блокнот із пам’яттю. Блокнот автоматично збереже ваш статус, тож якщо ви закриєте програму для створення нотаток і знову відкриєте її, ви зможете відразу повернутися до роботи.
Легше «полювання» за картинками. Розширено програму «Фотографії» для Windows 11, щоб ви могли вводити ключові слова й об’єкти у вікні пошуку, щоб знайти відповідні зображення, що зберігаються в OneDrive.
Файл рекомендацій на роботі. Якщо ви використовуєте Windows 11 на своєму робочому комп’ютері, Провідник файлів і меню «Пуск» почнуть відображати пропозиції щодо файлів, які ви можете відкрити на основі вашого попереднього досвіду використання.
Ігри відразу. Microsoft починає тестувати «Миттєві ігри», які дозволять вам спробувати грати у звичайні ігри, які ви знайдете у застосунку Store компанії, не завантажуючи та не встановлюючи їх спочатку. Google спробував втілити щось подібне на Android кілька років тому.
Деякі з цих функцій можуть не працювати відразу, але з часом з’являться у новому оновленні. Наприклад, Windows Copilot все ще знаходиться в попередній версії та доступний лише в Північній Америці й деяких частинах Азії та Південної Америки. У майбутньому компанія хоче поширити цю функцію на інші регіони.
Як спробувати нові функції
Якщо ви хочете встановити на свій комп’ютер Windows 11 під керуванням версії 23H2, ви можете відкрити програму «Параметри», знайти розділ Windows Update і натиснути кнопку «Перевірити наявність оновлень». Повідомлення у блозі містить докладну інформацію про оновлення для освітніх і комерційних клієнтів.
Microsoft згодом запропонує оновлення для вашого ПК із Windows 11. Якщо корпорація визначить, що нове оновлення може спричинити проблему, то встановити його не вдасться, доки все не буде виправлено.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!