Американський виробник пам'яті Micron планує інвестувати понад $600 млн у модернізацію своєї фабрики з упаковки чипів у місті Сіань (Китай), незважаючи на те, що китайська влада запровадила санкції щодо продукції компанії. Про це повідомляє The Register із посиланням на повідомлення в китайській соцмережі WeChat.
Згідно з повідомленням у WeChat, Powercheng Semiconductor (Xi'an) Ltd (Licheng Xi'an) працювала з Micron за контрактом, підписаним у 2016 році. Дія цього контракту закінчилася, і Micron погодився придбати всі активи Licheng Xi'an для продовження роботи на заводі.
Micron планує побудувати нову фабрику на цьому місці та розмістити обладнання для додаткової лінії виробництва пам'яті DRAM, NAND і SSD додатково до існуючих продуктів упаковки й тестування, які вироблялися на заводі в Сіані, зазначається у повідомленні.
Персонал фабрики перейде до Micron, це понад 1200 співробітників Licheng Xi'an. Очікується, що додатково буде створено 500 робочих місць, в результаті чого загальна кількість працівників Micron у Китаї перевищить 4500 осіб.
Минулого місяця Управління кіберпростору Китаю визнало компанію Micron загрозою національній безпеці країни й наказало операторам критичної інформаційної інфраструктури утриматися від придбання продукції Micron. Цей крок погіршив і без того напружені відносини між Пекіном та Вашингтоном після спроб останнього обмежити китайську галузь напівпровідників.
Незрозуміло також, як інвестиційні плани Micron поєднуються зі спробами Вашингтона перешкодити американським компаніям інвестувати в Китай.
Адміністрація Байдена включила в закон про CHIPS (закон, який підтримує та стимулює виробництво напівпровідникових пристроїв (чипів) у Сполучених Штатах) спеціальну умову, яка обмежує інвестиції американських компаній у виробництво в Китаї.
За словами міністра торгівлі США Джини Раймондо, «компанії, які отримують кошти CHIPS, не можуть будувати провідні або передові технологічні об'єкти в Китаї протягом 10 років. Компанії, які отримують гроші, можуть лише розширювати свої заводи у Китаї, щоб обслуговувати китайський ринок».
Компанія Micron цю інформацію не прокоментувала.