Материнська компанія ByteDance Ltd., якій належить TikTok, тестує чат-бота на основі штучного інтелекту серед співробітників. Це частина змагання за створення локальної версії ChatGPT, у якому ByteDance Ltd. приєдналася до конкуруючих китайських інтернет-конгломератів – від Alibaba Group Holding Ltd. до Baidu Inc. Про це повідомляє Time.
Власник TikTok назвав проект «Grace», повідомив виданню представник ByteDance, не розкриваючи більше деталей.
Таємничий чат-бот є першим офіційним свідченням того, що ByteDance просувається у сфері генеративного ШІ після успіху OpenAI з ChatGPT, який був презентований у листопаді.
Китайська компанія, яка також керує внутрішнім відеосервісом Douyin, розробляє програми для смартфонів на основі алгоритмічних рекомендацій ШІ з тих пір, як комп’ютерні майстри Чжан Імін і Лян Рубо заснували компанію більше десяти років тому.
Інтернет-сектор Китаю почав інвестувати в ШІ. Лідер серед пошувиків Baidu надав першу велику відповідь ChatGPT у березні, Ernie Bot, розпаливши змагання між компаніями, зокрема Alibaba, Tencent Holdings Ltd. і SenseTime Group Inc., за відкриття конкуруючих платформ. Китайська місцева преса повідомила, що ByteDance розробляє власні великі мовні моделі, але компанія не підтвердила це.
Усі вони змагаються за домінування на прибутковому внутрішньому ринку за ймовірної відсутності ChatGPT і західних аналогів, таких як Bard від Google. Головний регулятор Інтернету Китаю заявив, що вимагатиме перевірки безпеки генеративних інструментів ШІ, перш ніж їх можна буде запустити. Тим часом санкції США позбавили китайські технологічні компанії найкращих чіпів для навчання їхніх моделей ШІ.
У всьому світі TikTok також експериментує з чат-ботом під назвою Tako. Наразі він виглядає як месенджер на головній платформі TikTok, де користувачі можуть задавати запитання.