Інтернет речей (IoT) продовжує своє поширення в економіці, змінюючи цілі галузі. Очікується, що поточні тенденції збережуться і навіть з’являться деякі нові.
Ймовірно, що IoT увійде в галузь охорони здоров’я. А також, що ще більше застосунків IoT забезпечать переваги завдяки вищій продуктивності й ефективності. Про це йдеться в матеріалі ReadWrite.
Більш активне проникнення IoT у роздрібний сектор
Електронна комерція надзвичайно зростає, завойовуючи свою частку ринку в галузі роздрібної торгівлі. Через глобалізацію й технологічний розвиток галузь роздрібної торгівлі різко перейшла від звичайних супермаркетів і торгових центрів до онлайн-магазинів або електронної комерції.
Найближчими роками ми, ймовірно, побачимо ще більше інновацій у секторі, викликаних розвитком IoT. Наприклад, Amazon збирається запропонувати модель повністю інтегрованих супермаркетів.
Очікується, що автоматизація поширення IoT продовжиться і навіть прискориться у найближчі роки.
Сектор Інтернету речей та охорони здоров’я
Ще одна тенденція, пов’язана з Інтернетом речей, – це зростання його впливу на сектор охорони здоров’я. Через пандемію прискорилась автоматизації в цьому секторі.
Наступного року ми, ймовірно, побачимо продовження поширення Інтернету речей у медицині. Це можуть бути більш автоматизовані медичні пристрої та інноваційне управління даними. Таким чином, інвестиції в IoT в охороні здоров’я, ймовірно, суттєво зростуть у наступні роки.
Розвиток технології «розумного дому» у будівельній галузі
Ймовірно, IoT вплине й на будівельну галузь. Окрім 3D-моделей, очікується, що Інтернет речей трансформує промислові операції та змінить стандарти безпеки. Наступного року ми, швидше за все, побачимо зрушення в галузі у бік більшої безпеки та здоров’я працівників.
Очікується, що IoT допоможе будівельним компаніям створити більш захищене середовище без шкоди для фінансових результатів. Нові технології відповідатимуть стандартам безпеки праці й водночас будуть економічно вигідними.
IoT і «розумне місто»
Поняття «розумного міста» сьогодні стає все більш популярним. Все більше і більше міст розпочинають реалізацію цієї ідеї й вкладають значні кошти у проєкти «розумних міст». Концепція тісно пов’язана з Інтернетом речей, який можна використовувати для ефективного моніторингу трафіку або громадського транспорту.
Крім того, IoT може допомагати впровадження сталих технологій, які також є частиною «розумного міста». Інтернет речей може контролювати та запускати електрику в будинках для підвищення ефективності й прискорення використання технології «розумного дому».
Концепція «розумного міста» знаходиться на ранніх стадіях розробки. Ймовірно, відбудеться ще більший прогрес, оскільки з’явиться більше цифрових рішень для удосконалення IoT і концепції Smart City.
Edge computing IoT
Edge computing – ще одна тенденція, яка, ймовірно, з’явиться найближчими роками. Edge computing також асоціюється з IoT, зокрема з big data.
Інтернет речей допоможе прискорити розвиток периферійних обчислень і їх використання в управлінні даними та хмарному просторі. Граничні обчислення дадуть змогу електронним пристроям збирати й аналізувати дані, якими вони володіють, замість обміну з хмарами, тим самим підвищуючи швидкість і знижуючи витрати. IoT є невіддільною частиною тенденції периферійних обчислень.
IoT і big data
Ще одна тенденція, про яку слід зазначити, – це зростання big data завдяки інноваціям і дедалі більшому використанню Інтернету речей. За останнє десятиліття вплив даних значно зріс.
Ця тенденція, ймовірно, збережеться і посилиться найближчими роками. У цьому випадку IoT є рушієм революції даних, який стимулює зростання та розширення шляхом створення нових пристроїв і полегшення збору big data й керування ними.
Більше поширення в галузях
Інтернет речей виник із технології «розумного дому» й «розумних годинників», але його застосування не обмежується лише електронікою. Ймовірно, що IoT пошириться на інші галузі та принесе більше інновацій.
Крім того, макроекономічна нестабільність у період після пандемії та посилення тиску на охорону здоров’я принесуть більше інновацій у галузь. Те саме стосується інших галузей, оскільки посилення конкуренції сприятиме поширенню Інтернету речей в економіці.
Більше зростання віддаленої роботи завдяки IoT
Однією з ключових тенденцій, пов’язаних із технологіями, є зростання віддаленої роботи. Все більше компаній переходять на дистанційну роботу. Однак продуктивність постраждала через перехід на віддалену роботу, і знову виникли проблеми зі зв’язком.
Ось тут і з’являється Інтернет речей. Багато компаній уже застосовують цю технологію, і вказана тенденція не обмежується лише технологічними компаніями. IoT дає змогу підприємствам підвищити ефективність і продуктивність шляхом більшої співпраці та кращого контролю над операціями завдяки підвищенню автоматизації.
Експоненціальне розширення технології «розумного дому», яке зумовлене IoT
Мільйони «розумних» домашніх пристроїв вже є, і ця тенденція, як очікується, продовжиться. IoT є майже скрізь у цьому просторі. Будь то Alexa, Nest або якийсь інший пристрій, що використовується у технології «розумний дім», він керується Інтернетом речей. Наступний рік, ймовірно, принесе ще більше швидкості й інновацій у цей сектор.
IoT і цифровізація
Інтернет речей тісно пов’язаний із цифровізацією. За останнє десятиліття цифрова економіка вражаюче зросла. Очікується, що ця тенденція збережеться і в майбутньому.
IoT є майже ідеальним рішенням для створення цифрових двійників. Тенденція до більшої цифровізації, ймовірно, продовжиться в інженерії, будівництві й архітектурі.
Раніше ми писали про CRO для eCommerce. Як юзабіліті сайту допомагає продавати більше.