За інформацією видання The Financial Times, Китай увів правила, які забороняють використання американських процесорів AMD та Intel у державних комп’ютерах і серверах. Нові правила також передбачають відмову від Microsoft Windows на користь вітчизняних рішень.
Урядові установи тепер повинні використовувати безпечні та надійні вітчизняні замінники чипів AMD та Intel. Список включає 18 схвалених процесорів. Зокрема, чипи від Huawei та підтримуваної державою компанії Phytium, які заборонені в США.
Нові правила можуть мати значний вплив на Intel та AMD. За даними FT, ринок Китаю становить 27% продажів Intel ($54 мільярди за минулий рік) та 15% продажів AMD ($23 мільярди). Однак поки немає інформації, скільки саме чипів використовується урядовими організаціями порівняно із приватним сектором.
Ці кроки є найагресивнішими з боку Китаю щодо обмеження використання технологій, створених у Сполучених Штатах Америки.
Минулого року Пекін заборонив вітчизняним компаніям використовувати чипи Micron у критичній інфраструктурі. Тим часом США заборонили широкий спектр продукції китайських компаній – від виробників мікросхем до аерокосмічної галузі.
Адміністрація Джо Байдена також заборонила таким американським компаніям, як NVIDIA, продавати чипи Китаю. Однак NVIDIA вже працює над новим китайським прискорювачем ШІ під назвою H20, який буде сумісний із забороною на експорт і продаватиметься за конкурентоспроможною ціною.
США, Японія та Нідерланди домінують у виробництві передових процесорів. Ці країни нещодавно погодилися посилити експортний контроль за продажем літографічних машин ASL, Nikon і Tokyo Electron. Однак китайські компанії Baidu, Huawei, Xiaomi та Oppo вже почали розробляти власні напівпровідники, щоб підготуватися до майбутнього, коли вони більше не зможуть імпортувати чипи зі Сполучених Штатів та інших країн.
Нагадаємо, що китайські компанії займають шість позицій із десяти у рейтингу компаній, які володіють найбільшими пакетами патентів із кібербезпеки у світі.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!