Компанія Intel підтвердила The Register, що відкрила Інноваційний центр у місті Шеньчжень на півдні Китаю. Цей центр має на меті зосередитися на штучному інтелекті, розробці чипів і периферійних обчисленнях.
Центр використовуватиме «новітні технології та продукти Intel для впровадження інноваційних програм своїх партнерів і клієнтів із відкритою екосистемою, зосереджуючись на застосунках у сфері штучного інтелекту, виробництві чипів, периферійних обчисленнях тощо, щоб задовольнити попит місцевого ринку».
Газета South China Morning Post повідомила, що уряд регіону планує використати це партнерство, щоб перетворити Інноваційний центр Intel Greater Bay Area на глобальну «інноваційну вершину».
Тим часом на місцевому новинному сайті Now Shenzhen зазначено, що близько 60 партнерів Intel були присутні на церемонії відкриття Інноваційного центру. Його описали як платформу з обміну інноваціями, створену спільно урядом регіону Наньшань та Intel.
Як повідомляється, під час відкриття старший віцепрезидент і голова Intel China Руй Ван заявив, що новий центр «працюватиме разом із партнерами, щоб просувати більше інновацій у застосунках, які відповідають місцевим потребам, і сприяти інтегрованому розвитку нових компаній і промисловості у районі Великої затоки та по всій країні».
Цей крок компанії Intel здається надзвичайним у світлі дедалі суворішого контролю Вашингтона за експортом напівпровідникових технологій до Китаю, особливо технологій для штучного інтелекту. Вони, на думку представників адміністрації Джо Байдена, можуть бути використані китайськими військовими.
Раніше ми писали, що 1 серпня Китай ввів контроль над експортом галію і германію. Це посилило торговельну війну зі Сполученими Штатами та потенційно може спричинити у майбутньому збої у глобальних ланцюгах постачання.