ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Як керувати проєктами з відкритим кодом за допомогою Commonhaus

author avatar ProIT NEWS

Codehaus об’єднав службу розміщення проєктів Java із відкритим вихідним кодом і спільноту. Тепер, натхненна його спадщиною, нова група розробників заснувала Commonhaus Foundation, повідомляє DevOps.com.

За своєю суттю Commonhaus втілює нейтральну гавань для встановлених бібліотек і фреймворків із відкритим кодом. Місія Commonhaus Foundation полягає в тому, щоб забезпечити сприятливе середовище, де проєкти можуть процвітати без зупинок, виходячи за межі поколінь еволюції технологій.

Схожий сценарій існує в таких організаціях, як Apache Software Foundation, Linux Foundation та OpenInfra Foundation. Це все правда, але вони мають чітко визначені шаблони для своїх дочірніх основ.

Що відрізняє Commonhaus від інших, так це його акцент на пропонуванні керівництва та підтримки. Замість того, щоб встановлювати правила, як організація має бути створена та керована, це дає можливість проєктам йти власним шляхом.

Його ключові принципи включають планування наслідування. Йдеться про те, як проєкт із відкритим вихідним кодом може продовжувати працювати, якщо один або кілька його керівників загинуть в автобусній аварії. Фонд вирішує це, забезпечуючи складну мережу змін керівництва і плавних змін учасників, таким чином зберігаючи їхній вплив і функціональність із часом.

Ерін Шнабель, член-засновник і голова Commonhaus Foundation, сформулювала обґрунтування цієї ініціативи.

«Останніми роками екосистема з відкритим вихідним кодом зазнала глибоких змін. Хоча наявні основи заклали основу для багатьох успішних проєктів, поява фіскальних платформ хостингу та моделей самоврядування виявила явну потребу у новому підході», – зазначила Шнабель.

Commonhaus заповнює важливу порожнечу в екосистемі підтримки проєктів із відкритим вихідним кодом.

«Традиційні структури управління можуть не відповідати унікальним потребам проєктів, які культивували власні практики й інфраструктуру. Ці проєкти часто стикаються із перешкодами під час об’єднання з наявними фондами, залишаючи найважливіші потреби поза увагою. Commonhaus прагне подолати цей розрив, гарантуючи, що проєкти всіх видів отримають підтримку, необхідну для процвітання», – продовжила посадовиця.

Перелік проєктів, які приєдналися до Commonhaus на початку його створення, схожий на «Хто є хто» у світі відкритого коду: Hibernate, Jackson, OpenRewrite, JBang, JReleaser і Morphia. Спільним для них є прагнення до стабільного зростання без необхідності змінювати нинішні структури управління.

Фонд запрошує доєднуватися до проєкту розробників, співавторів, проєкти та спонсорів. Завдяки спонсорству на таких платформах, як GitHub, окремі особи та організації можуть не лише надати фінансову підтримку, але й сформувати стратегічний напрям розвитку відкритого коду.

Раніше ProIT повідомляв, що бібліотека з відкритим вихідним кодом Taipy перетворює алгоритми ШІ та дані на вебпрограми.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.