Близько 8,5 мільйонів пристроїв із Windows (менше 1% у всьому світі) постраждали від нещодавнього збою CrowdStrike. Про це йдеться в дописі у блозі Microsoft Девіда Вестона, віцепрезидента компанії з корпоративної безпеки та безпеки ОС.
Як повідомляє TechCrunch, це перші реальні цифри, оприлюднені Microsoft або CrowdStrike, у контексті масштабного збою. Він був спричинений оновленням програмного забезпечення кібербезпеки CrowdStrike, яке призвело до збою машин Windows (пристрої Mac і Linux при цьому не постраждали).
Хоча кількість постраждалих пристроїв була відносно невеликою, але хаос був широко поширеним і глобальним: збій уразив банки, сферу роздрібної торгівлі, брокерські компанії, залізничні мережі тощо. Авіакомпанії припинили польоти по всьому світу.
«Хоча відсоток уражених пристроїв був невеликим, широкі економічні та суспільні наслідки відображають використання CrowdStrike підприємствами, які керують багатьма критично важливими службами», — написав Вестон.
Він не сказав, який відсоток пристроїв Windows із програмним забезпеченням CrowdStrike постраждав.
Варто зазначити, що навіть якщо лише один комп’ютер вийшов із ладу, то це потенційно могло вивести з ладу цілу мережу або центр обробки даних.
Також посадовець написав, що хоча це не був інцидент Microsoft, компанія співпрацює зі CrowdStrike, щоб вирішити цю проблему.
Системи можуть повільно відновлюватися, якщо кожен уражений комп’ютер потребуватиме ручного виправлення.
За словами Девіда Вестона, Microsoft і CrowdStrike розробили масштабоване рішення, яке допоможе інфраструктурі Microsoft Azure прискорити виправлення. Також вони співпрацюють з Amazon Web Services і Google Cloud Platform.
Раніше ProIT розповідав про глобальний кіберзбій у CrowdStrike, який зупинив авіарейси та зривав бізнес у світі. Українські компанії теж постраждали.
Нагадаємо, нещодавно український оператор мобільного звʼязку «Київстар» зазнав хакерської атаки. Тоді в абонентів зник зв’язок та доступ до Інтернету.
На початку березня стався масовий збій у роботі соцмереж Meta по всьому світу.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!