Дрон Saker Scout допущено до експлуатації у ЗСУ, повідомляє Міністерство оборони України у Telegram. Безпілотник українського виробництва має програмне забезпечення Saker, побудоване на алгоритмах штучного інтелекту.
Головні особливості Saker Scout:
- Система за допомогою просунутої оптики самостійно розпізнає та фіксує координати техніки ворога (навіть замаскованої) і негайно передає інформацію до командного пункту для ухвалення відповідного рішення. Це нівелює ризики «людської помилки», оскільки око оператора не завжди здатне вловити усі нюанси.
- До комплексу входять флагманський дрон-розвідник, а також кілька дронів-камікадзе типу FPV, які коригуються у тому числі за допомогою флагманського дрона.
- Дальність польоту – до 10 км.
- Дрон може оснащуватися інфрачервоною оптикою для роботи вночі.
- Використовує інерційну систему наведення, що значно підвищує її стійкість до засобів РЕБ.
- Інтегрується у всі наявні у ЗСУ системи ситуаційної поінформованості, у тому числі в систему «Дельта».
У Міноборони додали, що процедура допуску до експлуатації дрона була максимально швидкою завдяки діяльності Акселератора Міноборони.
Міністр оборони Олексій Резніков у липні заявляв, що на озброєнні Збройних сил України вже понад 20 нових найменувань дронів українського виробництва.
За його словами, в Україні справжній бум виробництва дронів. Зокрема, через те, що Уряду вдалося спростити процедури для розробників і виробників озброєння та військової техніки. Цього року Кабінет Міністрів виділив 40 мільярдів гривень для інвестицій в українських виробників безпілотників.
Раніше ProIT повідомляв, що війна в Україні стимулює революцію дронів зі штучним інтелектом.
Також ми аналізували, чи має Україна шанс стати лідером у виробництві ударних БПЛА.
Окрім військової справи, безпілотники активно використовуються в аграрній сфері: українські аграрії – трендсеттери із застосування дронів у Європі.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!