П’ять залежних від Arm компаній – Qualcomm, Bosch, Infineon Technologies, NXP Semiconductors і Nordic Semiconductors – запускають спільне підприємство, покликане розвивати архітектуру RISC-V із відкритим кодом.
Як повідомляє Network World, таким чином ці п’ять виробників напівпровідників для смартфонів, автомобілів тощо прагнуть зменшити залежність від ліцензованих технологій Arm.
Компанії ще не назвали це спільне підприємство, але в заяві, опублікованій у п’ятницю, зазначено, що воно буде зареєстроване в Німеччині та зосередиться на наданні довідкових матеріалів, архітектури й створенні галузевих рішень.
Згідно із заявою, початкова увага буде зосереджена на автомобільній промисловості, але є плани щодо розширення на мобільні пристрої та Інтернет речей.
«Створення комплексної екосистеми, де клієнти зможуть вибрати готові активи, посилить впровадження RISC-V у багатьох європейських галузях», – зауважив у заяві технічний директор NXP Ларс Регер.
RISC-V – це архітектура набору інструкцій з відкритим кодом для процесорів, спочатку створена в Каліфорнійському університеті у Берклі. Ідея полягала у тому, щоб створити процесорну систему з повністю відкритим вихідним кодом із чітко поясненими варіантами дизайну.
RISC-V розроблений, щоб бути гнучким для найширшого можливого діапазону потенційних дизайнів чипів і застосунків, і доступний безкоштовно. Це є ключовим моментом для компаній, що звикли ліцензувати технології від таких із них, як Arm.
«За своєю суттю RISC-V заохочує інновації, даючи змогу будь-якій компанії розробляти передове індивідуальне апаратне забезпечення на основі відкритого набору інструкцій, – йдеться у спільній заяві компаній. – Подальше впровадження технології RISC-V сприятиме ще більшому різноманіттю в електронній промисловості, зменшуючи бар’єри для входу на територію невеликих і нових компаній і сприяючи підвищенню масштабованості для відомих компаній».
Першість Arm у світі мобільних напівпровідників не сподобалася деяким із її клієнтів. Приблизно рік компанія була втягнута в судову битву з Qualcomm через суперечку щодо ліцензування. Qualcomm також інвестувала у стартап під назвою SiFive – розробника чипів, який хоче комерційно використовувати RISC-V.
Створення ще безіменного підприємства RISC-V багато хто сприймає як спробу створити альтернативу веденню бізнесу майже виключно з Arm, потенційно використовуючи конструкції апаратного забезпечення з відкритим кодом для зменшення витрат.
Навіть головні конкуренти Arm залучилися до RISC-V. Наприклад, Intel вклала $1 млрд у ливарні послуги, що підтримували мікросхеми з відкритим кодом у 2022 році.