Команда Linux df надає багато корисної інформації про використання файлової системи, але містить досить багато параметрів. NetworkWorld розглядає відмінності та вносяться деякі пропозиції щодо того, коли яку з команд слід використовувати.
Команда df розшифровується як disk free. Як випливає з назви, вона зосереджена на тому, скільки вільного місця на диску доступно з чітким звітом, подібним до цього:
За замовчуванням звіти у блоках по одному кілобайту (1024 байти на блок) і перераховані всі файлові системи. Ви можете попросити команду звітувати про одну файлову систему так:
Також можна запитати інформацію за назвою точки монтування. Це може трохи полегшити команду.
Одним із найкращих варіантів цієї команди є запит даних, які ви хочете переглянути, у зручному форматі. Це аналогічно тому, щоб повідомити своєму старому другу, що ви збираєтеся відсвяткувати своє 17-річчя і плануєте взяти два тижні відпустки, щоб відсвяткувати це, і вам доведеться їхати 7 годин, щоб дістатися до курорту, де ви плануєте зупинитися.
Повідомити про всі ці події в одну одиницю часу було б набагато важче. Ось приклад наведеного вище звіту у зручному для читання форматі:
Команда df також надає деякі інші корисні параметри. Наприклад, щоб повідомити про тип файлової системи, ви можете виконати таку команду:
Наведена нижче команда стосується лише файлових систем btrfs:
Крім того, якщо ви просто хочете створити звіт про inode (маленькі структури даних, які описують об’єкти файлової системи, такі як файли та каталоги в системах Linux), то можете використати таку команду:
Зауважте, що у вихідних даних вище файли користувача монтуються в /run/user. Ви можете зосередитися на одній файловій системі або розділі за допомогою такої команди:
Якщо ви використовуєте параметр -a з командою df, на вас може чекати сюрприз. Він включатиме псевдо, дублікати та навіть недоступні файлові системи. Наведений нижче приклад показує лише верхню частину обсягу результату, який ви, ймовірно, побачите.
Це менше однієї третини від загальної доступної продукції. Ось команда, яка рахуватиме рядки у повному виведенні команди:
Підсумки
Команда df дуже корисна для перевірки використання простору вашої файлової системи. Це те, що ви повинні робити час від часу, щоб переконатися, що вам не бракує необхідного дискового простору.
Раніше ProIT розповідав, як використовувати команду history в Linux.
Читайте також на ProIT: Linux Mint 21.3 Virginia вже доступний для завантаження. Що нового?