ТОВ «Українська бронетехніка» розробило дистанційно керованого наземного робота UGV «Protector» для підвищення безпеки й оперативної ефективності військовослужбовців на полі бою.
Розробку представили на Міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO 2024 у Кельце, Польща.
За словами керівника компанії Владислава Бельбаса, на сьогодні цей робот не має аналогів в Україні.
«Безпечне виконання небезпечних місій — така ідеологія створення універсальної платформи UGV «Protector». Працюючи над цією абсолютно новою для нашої компанії розробкою, ми аналізували досвід військових, які перебувають на лінії бойового зіткнення і працюють із наземними безпілотними платформами. Робот створений для підвищення безпеки й оперативної ефективності військовослужбовців на полі бою», — розповів генеральний директор ТОВ «Українська бронетехніка» Владислав Бельбас.
Технічні характеристики робота:
- Вага платформи до 4000 кілограмів, двигун — 190 кінських сил.
- Може розвивати швидкість 60 кілометрів на годину.
- Балістичний захист: Stanag 4569 level 1.UGV «Protector» може тримати зв’язок з оператором на відстані понад 15 кілометрів.
- Платформа інтегрована в систему ситуаційної обізнаності ICoMWare, що дозволяє її комплексне широке застосування на полі бою.
«Ми позиціонуємо UGV «Protector» насамперед як логістичну платформу. Також її можна використовувати як робота-розвідника, як платформу, яка перевозить і запускає дрони із небезпечного місця, для евакуації поранених, для підвезення вантажу та боєприпасів. Можливе використання UGV «Protector» і як бойового робота, встановивши на нього летальне озброєння для знищення бронетехніки чи живої сили противника», — зазначив генеральний директор ТОВ «Українська бронетехніка».
Додатковою перевагою платформи є її невисока ціна та можливість швидкого виробництва.
Читайте також на ProIT: Нова робофабрика Xiaomi випускатиме по смартфону щосекунди та працюватиме без людей.
Раніше ми повідомляли, що роботи сказали стосовно можливого наміру красти робочі місця чи повставати проти людей.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!