Новий iPhone 15 оснащено портом USB-C, що завершує 11-річну серію фірмового роз’єму для зарядки Lightning.
USB Type-C (або просто USB-C) – це універсальний роз’єм для заряджання та передачі даних. Тепер він є практично на кожному сучасному гаджеті, включно з iPad і MacBook від Apple. Можливо, це останній кабель, який нам коли-небудь знадобиться.
The Verge розповідає, що означає перехід від порту Lightning від Apple до USB-C.
Чи потрібно купувати нові зарядні пристрої?
Apple раніше змушувала нас купувати нові кабелі, але цього разу у вас, напевно, вже є кабелі, необхідні для зарядки вашого нового iPhone. У 2020 році компанія перестала включати зарядні блоки в iPhone 12, але 15 і 15 Pro принаймні постачаються з коротким кабелем C-to-C у коробці.
Щоб отримати найшвидшу зарядку на iPhone 15, вам потрібен зарядний пристрій USB-C потужністю принаймні 20 Вт. Якщо ви купили MacBook 2015 року або iPad Pro 2018 року, їхні зарядні пристрої USB-C, що входять у комплект, працюють чудово. Ви можете придбати крихітний зарядний пристрій GaN потужністю 20 Вт менш ніж за $15.
Майже будь-який USB-зарядний пристрій також буде працювати. Якщо зарядний пристрій має порт USB-A, вам знадобиться кабель USB-A-C для підключення до телефона. Зарядні пристрої USB-A можуть досягати приблизно 18 Вт, але вони відносно рідкісні.
Зарядні пристрої з меншою потужністю, як-от маленькі білі куби, які Apple використовувала у комплекті з iPhone 11 і старішими моделями (на 5 або 10 Вт у кращому випадку), заряджатимуть телефон довго. Тож видання радить витратити $15 на хороший зарядний пристрій USB-C.
То які кабелі USB-C купити?
Деякі кабелі можуть швидко заряджати MacBook Pro, але передавати дані з низькою швидкістю. Інші можуть виконувати швидку передачу даних, але вони занадто короткі та негнучкі, щоб використовувати їх для щоденної зарядки. Попри деякі зусилля щодо маркування, майже неможливо з першого погляду визначити, які кабелі що роблять.
Будь-хто може поставити штекер USB-C на кабель і продати його в Інтернеті. Купуючи кабель, спробуйте перевірити, чи використовує виробник логотип або принаймні вказує, що кабель сертифікований USB-IF (і якщо це так, їхній кабель має з’явитися на сайті пошуку продуктів USB).
Що стосується конкретних типів кабелів, на які варто звернути увагу, ось неймовірно коротка версія: для заряджання вам слід придбати кабель USB-C-to-C, USB 2.0 6 або 10 футів завдовжки, в ідеалі сертифікований USB-IF. Немає реальних причин купувати щось, розраховане на зарядку понад 60 Вт. Значної різниці в ціні між кабелями з номінальною потужністю 60 Вт, 100 Вт або 240 Вт немає, і кабель з вищою номінальною потужністю підійде для телефона.
Так, кабель, який йде у комплекті, цілком підходить для зарядки. Зарядний кабель USB-IF 100 Вт довжиною 6,6 фута (2 метри) коштує менш ніж $15.
«Якщо ви плануєте копіювати дані зі свого нового iPhone 15 Pro або Pro Max, зокрема щоб передавати відео на комп’ютер швидше, ніж AirDrop, вам знадобиться кабель, який може передавати дані на високій швидкості. Моделі iPhone 15 Pro підтримують USB 3 зі швидкістю до 10 Гбіт/с, тому вам знадобиться кабель, розрахований щонайменше на 10 Гбіт/с. У новітньому спрощеному бренді USB-IF це USB 10 Гбіт/с. На старіших кабелях може бути зазначено USB 3.1 Gen 2 або USB 3.2 Gen 1x2 або USB 3.2 Gen 2. Кабель довжиною 3 фути, сертифікований USB-IF 10 Гбіт/с і 100 Вт, також коштує менше $15», – пише The Verge.
Якщо ви не прихильник ультрамінімалізму або купуєте кабель для подорожей, придбайте окремі кабелі для щоденного заряджання та передачі даних, бажано різних кольорів.
Щодо подорожей: у вас може виникнути спокуса шукати зарядний кабель лише для живлення, але це поза специфікацією USB-C. Будь-який кабель лише для живлення неправильно підключений за визначенням і не вартий ризику. Краще мати свій зарядний пристрій і ніколи не підключати телефон до чужого USB-порту.
А як щодо зарядних пристроїв MagSafe?
Ви можете повністю обійти стороною USB-C і просто зарядити свій iPhone 15 бездротовим способом.
Apple запустила абсолютно нову екосистему аксесуарів з MagSafe, коли випустила iPhone 12. Він використовує магніти для вирівнювання зарядної котушки на основі Qi на задній панелі, що відкриває нові цікаві варіанти заряджання, як-от плавальні док-станції для iPhone.
Компанія навіть додала в iOS 17 функцію програмного забезпечення StandBy, яка перетворює екран iPhone на химерний годинник із віджетами, коли його помістити на док-станцію MagSafe.
Однак навіть із MagSafe від Apple вам усе одно знадобиться адаптер живлення USB-C із потужністю принаймні 20 Вт, щоб вона працювала. Сертифіковані опції MagSafe у найкращому випадку заряджатимуть iPhone на 15 Вт. А «сумісні з MagSafe» варіанти, які не «благословила» Apple, забезпечуватимуть лише 7,5 Вт електроенергії для iPhone.
Однак Apple оголосила, що iPhone 15 підтримуватиме стандарт зарядки Qi2 на основі магніту. Це означає, що він, швидше за все, відкриє телефон для швидших і дешевших варіантів, які, ймовірно, не знищать ваш iPhone, як це може зробити поганий кабель USB-C.
Раніше ми повідомляли, чому компанія Apple рекомендує власникам iPhone використовувати зарядні пристрої Apple або інших марок, які відповідають певним правилам безпеки.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!