Україна починає тестування 5G у межах пілотного проєкту, затвердженого Урядом. Про це заявив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Пілотний проєкт триватиме 2 роки й охопить три міста, ставши першим кроком до повноцінного впровадження 5G в Україні, запланованого до 2030 року.
Під час тестування Національна комісія з комунікацій та Український державний центр радіочастот зосередяться на перевірці впливу 5G-частот на роботу військових мереж, щоб гарантувати безпеку і стабільність інфраструктури.
Швидкісна передача даних і нові можливості для України
Технологія 5G дозволяє передавати дані вдесятеро швидше, ніж 4G, що відкриває нові можливості для бізнесу та цифрових сервісів завдяки швидшому обміну великими обсягами інформації.
За словами Михайла Федорова, запуск 5G — один із ключових кроків для цифровізації України. Це принесе економічну вигоду і прискорить розвиток ІТ-сектору.
Перерозподіл частот: більше гнучкості для операторів
Крім запуску 5G, Уряд дозволив мобільним операторам використовувати частоти 2100 МГц для 2G і 4G, а не тільки для 3G. Це надає більше гнучкості для оптимізації роботи мереж.
Також частоти 694–862 МГц, раніше зайняті під телевізійне мовлення, тепер звільнені для мобільного зв’язку, що покращить покриття у різних регіонах країни.
«Це один із ключових кроків до повноцінного запуску 5G в Україні, який ми плануємо завершити до 2030 року», — зазначив Михайло Федоров.
Переваги для суспільства та бізнесу
Тестування 5G сприятиме покращенню якості мобільного зв’язку. Крім того, відкриє нові можливості для розвитку таких технологій, як IoT, smart city, і розширить доступ до інтернету на високих швидкостях навіть у віддалених районах.
Раніше ми повідомляли, який застосунок увійшов до рейтингу найкращих винаходів 2024 року за версією журналу TIME.
Читайте також на нашому сайті прогнози, до якого року триватиме спад RAN.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!