Китайські вчені розробили дрони з «людськими мізками», які здатні вести «групові чати» для обговорення та розподілу завдань між собою, щоб скоординувати свої дії й виконувати складні завдання – прямо як люди. Ця інноваційна технологія обіцяє революцію у сферах охорони, рятувальних операцій і повітряної логістики, повідомляє SCMP.
У Школі штучного інтелекту, оптики та електроніки Північно-Західного політехнічного університету Китаю в провінції Шеньсі дослідники розробили концепцію ШІ-чат-ботів, що дає змогу дронам спілкуватися і співпрацювати, використовуючи природну мову, подібно до людей.
Технологія розроблена на основі китайської моделі з відкритим вихідним кодом під назвою InternLM. Вона дає змогу дронам не тільки взаємодіяти один з одним, а й спілкуватися з операторами природною мовою, знижуючи бар’єри між людиною і машиною.
Розробка покращить можливості дронів при виконанні завдань із розвідки, щодо порятунку при стихійних лихах, а також повітряній логістиці. Дрони обладнані численними датчиками й алгоритмами для пошуку на низькій висоті, динамічного уникнення перешкод і візуального позиціонування, що дає їм змогу збирати дані й ефективно виконувати різноманітні завдання.
У випробуванні взяли участь п’ять дронов, перед якими поставили задачу знайти зв’язку ключів у парку. Після того, як користувач поставив завдання дронам, троє з них почали пошук, а два інших зайнялися доставкою ключів, оскільки були оснащені засобами для захоплення. Це розподілення задач дрони виконали самостійно.
Коли ключі були знайдені, дрони поділилися з користувачами зображеннями через груповий чат для підтвердження.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!