ChromeOS Flex — це версія ChromeOS, яку можна використовувати на будь-якому комп’ютері. Насамперед вона розроблена для шкіл та організацій, які не хочуть повністю переходити на нове обладнання.
Як повідомляє HowToGeek, зараз Google працює над надзвичайно необхідною функцією, яка може бути знайома шанувальникам настільного ПК.
Нещодавно було внесено зміни до проєкту з відкритим кодом Chromium, які додадуть позначку функції для оновлень прошивки для користувачів ChromeOS Flex.
Опис коміту звучить так:
«Додайте позначку функції для оновлень мікропрограми ChromeOS Flex. Це буде використано для експериментального увімкнення оновлень мікропрограми для внутрішніх пристроїв через fwupd на ChromeOS Flex».
Схоже, що Google працює над впровадженням у ChromeOS Flex fwupd — інструменту, який більша частина екосистеми Linux використовує для обробки оновлень прошивки.
Оновлення мікропрограми UEFI з операційної системи раніше можна було виконувати лише із Windows або системи на базі DOS, тому fwupd з’явився у 2015 році, щоб дати змогу користувачам обслуговувати свою мікропрограму із Linux. Це відкритий вихідний код, і тепер, здається, ChromeOS Flex також реалізує це.
Слід зазначити, що звичайна ОС Chrome, яка постачається у Chromebook, уже підтримує fwupd. Тому це стосується лише версії Flex, яку можна встановити на комп’ютері, відмінному від Chromebook.
Прямо зараз, якщо вам потрібно оновити мікропрограму, то необхідно завантажити іншу операційну систему — або Windows, або настільний дистрибутив Linux за допомогою fwupd. Це стане в нагоді, коли людям потрібно оновити материнську плату, підключені аксесуари чи інше обладнання.
Утиліта fwupd дуже допомогла в настільному Linux. Приємно бачити, як Google переносить її в ChromeOS Flex.
Поки немає графіка, коли ця функція може з’явитися у стабільній версії ChromeOS Flex. Ймовірно, що, дотримуючись регулярного графіка випуску Chrome, це може зайняти кілька місяців.
Читайте також на ProIT: Google Lens (технологія розпізнавання зображень Gemini на основі ШІ) з’явиться у вашому Chrome для комп’ютера.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!