Щороку тисячі українців стають жертвами шахраїв під час розрахунків платіжною карткою чи в інтернеті. Лише за минулий рік зловмисники заволоділи коштами українців загалом на 481 млн гривень, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Це на 46% більше, ніж у довоєнні часи.
Міністр зазначив, що безпека українців у мережі – пріоритет для Мінцифри.
«У Дії вже доступні інструменти, які допоможуть захиститися від шахраїв. Зокрема, push-сповіщення про кредити. Якщо хтось спробує взяти на вас позику, ви відразу отримаєте повідомлення в застосунку і зможете вчасно зреагувати», – зауважив Михайло Федоров.
Крім того, для безпечних фінансових операцій українці можуть використовувати Дія.Підпис, де під час кожного підписання користувач має пройти фотоверифікацію. Цей інструмент не дозволить крадіям відкрити депозит чи банківський рахунок на ваше ім’я.
«Проте найпопулярнішим методом ошукати українців залишається соціальна інженерія: аферисти користуються тривогою і стресом людей та вивідують у них паролі чи дані карток. Важливо, щоб кожен знав, як не потрапити на гачок шахраїв у мережі», – підкреслив посадовець.
Раніше команда Мінцифри запустила освітній серіал на Дія.Освіта, який навчає самостійно розпізнавати найпопулярніші схеми обману.
Ще більше корисної інформації про те, як вберегти свої кошти від шахраїв, є на вебсайті інформаційної кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай від Нацбанку та Кіберполіції.