Австралійський розробник xssfox стверджує, що найкраща орієнтація монітора – це нахил по діагоналі близько 22 градусів, і Linux є наразі єдиною операційною системою, яка підтримує режим діагонального монітора. Про це повідомляє Extreme Tech.
Більш популярні Windows і macOS підтримують безліч налаштувань монітора. Ви можете дотримуватися перевіреної альбомної орієнтації або додати пікантності за допомогою вертикального монітора. Можна навіть поєднувати різні орієнтації.
Все це було можливо протягом багатьох років, і було небагато причин додавати нові види підтримки моніторів. Зрештою, хто захоче використовувати квадратний екран у будь-якій іншій орієнтації?
Згідно з дослідженнями розробників xssfox, вертикальні та горизонтальні монітори не є ідеальними для програмістів. У горизонтальному режимі ви можете бачити лише обмежену кількість рядків. Вертикальний монітор вирішує цю проблему, але користувач отримує коротші рядки, а також погано відображаються вебсайти з великою кількістю відступів.
Поворот на 45 градусів більш зручний, але фактичний ідеальний кут залежить від співвідношення екрана вашого монітора. Для монітора xssfox 21:9 ідеальний кут становить 22 градуси. З монітором LG 16:18 найкраще працювати в режимі ближче до 45 градусів.
Чому саме 22 градуси? Під таким кутом ви отримуєте найбільшу довжину рядка (що тягнеться між протилежними кутами), і залишається більше вертикального простору, ніж горизонтального. Але це за умови, що ваш монітор достатньо великий, щоб ви могли розмістити вікна та зробити їх зручними для читання, не «відрізаючи» нічого важливого.
Ця техніка працює шляхом додавання ручного перетворення до виходу HDMI, який підтримується в Linux. xssfox розмістила на своєму сайті зручний калькулятор javascript, який надає необхідні команди xrandr.
Просто візьміть отриманий код і запустіть його у терміналі, щоб нахилити кут робочого стола. Для цього знадобиться віконний менеджер xorg (наразі він не працює у Wayland).
Пропозиція «ідеального» монітора від xssfox виглядає як щось трохи непрактичне. Діагональний монітор може дратувати, і якщо ви робите щось інше, окрім програмування, то це, ймовірно, не найкращий варіант. Однак Linux підтримує це. Можливо, 2024 рік нарешті стане роком робочого столу Linux, якщо всі вирішать, що діагональні монітори – це круто. Але, мабуть, все-таки ні.
Читайте також на ProIT: Тести показують, що ігрові збірки Linux із Proton перевершують Windows 11 в ігровій продуктивності.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!