Близько половини процесорів, які виробляються в росії, – браковані. Це спонукало Baikal Electronics, російського розробника процесорів, розширити кількість партнерів з упаковки.
Окрім GS Group, розташованої в Калінінграді, компанія тепер використовуватиме Milandr і Mikron, які розташовані в підмосковному Зеленограді. Однак залишається незрозумілим, який ливарний завод виробляє мікросхеми для Baikal Electronics, повідомляє Tom's Hardware.
«Понад половина партій чипів виявляються бракованими. Причини криються як в обладнанні підприємств, яке потрібно правильно налаштувати, так і в недостатніх компетенціях людей, які займаються пакуванням мікросхем», – повідомило джерело, знайоме із ситуацією.
Після вторгнення росії в Україну у лютому 2022 року тайванська TSMC та інші виробники чипів припинили співпрацю з російськими компаніями, включно з Baikal Electronics. Вони навіть відмовилися відправити близько 300 тисяч вже виготовлених і запакованих процесорів компанії, яка обслуговує російський уряд.
У результаті Baikal Electronics довелося шукати нових виробничих партнерів. У тому числі тих, хто вироблятиме кремній, пакуватиме і тестуватиме кінцеві чипи.
У росії немає контрактних виробників чипів, які могли б обробляти пластини за технологіями виробництва класу 28 нм, тому Baikal Electronics, ймовірно, використовує китайський ливарний завод для виробництва своїх процесорів. З 2021 року компанія експериментує з локалізацією упаковки чипів у GS Group у Калінінграді. Але перехід на місцеве пакування йде без успіху.
Процес складний і дорогий, що призводить до високого рівня виникнення дефектів. За словами інсайдерів галузі, більше половини партій чипів виявляються бракованими через проблеми з калібруванням обладнання та брак кваліфікованого персоналу.
Виявилося, що GS Group не може виконати вимоги Baikal Electronics, який зараз залучив Milandr і Mikron для допомоги в упаковці мікросхем. Мабуть, це не дуже допомогло.
«Росія може запакувати невелику кількість процесорів, але коли справа доходить до серії, то з’являється багато дефектів. Виробники не можуть підтримувати стабільно високий рівень для всіх своїх продуктів», – пояснюють поінформовані джерела.
Високий рівень браку, звичайно, не є унікальним для російських пакувальних компаній. Тайванські компанії виробляють набагато більші обсяги та налагодили процеси сортування, що значно пом’якшує вплив дефектів як на кремній, так і на упаковку.
Теоретично, зосередившись на вдосконаленні процесів сортування та контролю якості, російські компанії зможуть поступово знизити рівень браку та перейти до самостійного виробництва мікросхем, що є вирішальним кроком для російської мікроелектронної промисловості.
Але російські виробники принципово не можуть випускати чипи на просунутих нодах. Вдосконалення компетенції пакування не вирішить ключову проблему місцевої мікроелектронної промисловості – відсутність складного кремнію, виготовленого всередині країни.
Нагадаємо, нещодавно NVIDIA представила найпотужніший чип у світі – Blackwell B200. Він відкриє шлях до гігантських нейронних мереж.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!