ProIT: медіа для профі в IT
Приблизно хвилину

NVIDIA зменшила продуктивність китайської версії відеокарти RTX 5090D через санкції США

author avatar ProIT NEWS

Через санкції США нове покоління відеокарт NVIDIA матиме спеціальну версію для Китаю з обмеженою потужністю, зокрема у завданнях для ШІ. Цікаво, що цього разу, попри зменшену продуктивність RTX 5090D має ідентичні характеристики із повноцінною версією відеокарти, повідомляє Videocardz.

Без обмежень продуктивності китайський ринок взагалі б не отримав нові GPU GB202. Проте RTX 5090D має такі ж специфікації, що й RTX 5090.

Обидві відеокарти містять 21 760 CUDA-ядер і 32 ГБ пам’яті GDDR7. Однак, щоб відповідати санкційним заборонам, NVIDIA обмежила продуктивність Tensor Core. Хоча «залізо» в обох відеокартах є однаковим, Al TOPS китайської версії було зменшено із 3352 до 2375. Це означає, що RTX 5090D пропонує лише 70% продуктивності для ШІ.

NVIDIA не обмежувала тактову частоту — вона залишається однаковою для обох моделей. Поки що незрозуміло, чи вплинуло це на TDP. У RTX 4090D TDP був скоригований, але NVIDIA мала значно більше часу на підготовку нового покоління.

Що стосується менш потужної версії RTX 5080D, то вона буде продаватися на китайському ринку без обмежень. Згідно зі специфікаціями NVIDIA, RTX 5080D буде видавати 1 801 AI TOPS, що вкладається у санкційні ліміти.

Нагадаємо, влітку 2023 року президент США Джо Байден підписав указ про блокування та регулювання інвестицій американських компаній у технологічні компанії Китаю. Це стосується напівпровідників, мікроелектроніки, квантових інформаційних технологій і штучного інтелекту.

Через це NVIDIA довелося випускати спеціальну відеокарту RTX 4090D — повільнішу версію своєї флагманської відеокарти для китайського ринку. Вона мала на 12,8% менше CUDA-ядер, щоб відповідати санкційним обмеженням США.

Читайте також на ProIT: «У росіян не було нормальних продуктів, окрім подєлок на кшталт «Каспєрського». Які можливості перед українськими розробниками відкриває те, що росіяни пішли зі світового ринку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.