NVIDIA виправила збій у своєму останньому чипі Blackwell і зможе відновити виробництво вже в четвертому кварталі.
Про це генеральний директор компанії Дженсен Хуанг повідомив аналітикам під час телефонної розмови про прибутки. Але, як зазначає NetworkWorld, він не став уточнювати ані суті проблеми, ані шляхів її виправлення.
Повідомлення про збій на початку цього місяця викликали певні занепокоєння в ІТ-керівників підприємств.
«Ми внесли зміни в маску графічного процесора Blackwell, щоб підвищити продуктивність. Розвиток виробництва Blackwell планується розпочати в четвертому кварталі та продовжити у 2026 фінансовому році. У четвертому кварталі ми очікуємо отримати кілька мільярдів доларів доходу від Blackwell. Очікується, що у другій половині 2025 фінансового року кількість поставок зросте», — сказав гендиректор NVIDIA Дженсен Хуанг.
2025 фінансовий рік компанії розпочався 29 січня 2024 року.
«Зміна маски завершена. Жодних функціональних змін не було. Отже, ми беремо зразки функціональних зразків Blackwell, Grace Blackwell і різноманітних системних конфігурацій. Існує приблизно 100 різних типів систем на базі Blackwell, які були побудовані та показані на Computex, і ми дозволяємо нашій екосистемі почати їх вибірку. Функціональність Blackwell така, як вона є. Ми очікуємо, що виробництво розпочнеться в 4 кварталі», — додав посадовець.
За його прогнозами, Blackwell почне приносити мільярди доларів вже наприкінці цього року.
Технологічний аналітик Джефф Каган висловив сумніви, що затримка матиме значний вплив на ІТ-операції підприємства.
«Ми навчилися завжди очікувати таких збоїв. На щастя, вони не зупиняють прогрес і зростання, хоча і можуть час від часу сповільнювати процеси», — зауважив Каган.
Під час телефонної розмови з аналітиками Хуанг виклав своє бачення майбутнього корпоративних обчислень і те, якою мірою ШІ змінить природу апаратного забезпечення й обчислювальних операцій.
«Ми настільки неймовірно знизили вартість підготовки великих мовних моделей або глибокого навчання, що тепер можливо мати гігантські масштабні моделі, моделі з кількома трильйонами параметрів, попередньо навчити їх майже на всьому світовому корпусі знань. Також дозволити моделі з’ясувати, як зрозуміти представлення людської мови, як кодифікувати знання у нейронних мережах і як навчитися міркувати», — сказав Хуанг.
Також він стверджує, що фінансова основа ІТ-середовища швидко змінюється.
Щоразу, коли ви подвоюєте розмір моделі, ви повинні більш ніж удвічі збільшити розмір набору даних, щоб розпочати її навчання. Моделі наступного покоління можуть вимагати у 10, 20, 40 разів більше обчислень, аніж останнє покоління.
Нагадаємо, що NVIDIA стала другою за вартістю компанією у світі, випередивши Applе. Ринкова капіталізація гіганта з виробництва мікросхем досягла $3,01 трильйона.
Оскільки компанія домінує в гонитві штучного інтелекту зі своїм флагманським чипом H100, то її ринкова капіталізація продовжує зростати.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!