Компанія NVIDIA (NVDA.O) готує до виходу версію своїх нових флагманських чипів штучного інтелекту для ринку Китаю, які будуть сумісні з поточним експортним контролем США. Про це повідомляє Reuters.
NVIDIA співпрацюватиме з Inspur, одним зі своїх головних партнерів-дистриб’юторів у Китаї, над запуском і розповсюдженням чипа, який має умовну назву B20. Однак поки що жодного офіційного повідомлення від компанії не було.
Одне із джерел повідомило, що поставки B20 планується почати у другому кварталі 2025 року.
У березні NVIDIA, один із найбільших і найвідоміших розробників графічних процесорів, медіапроцесорів та чипсетів (у тому числі й для машинного навчання), представив серію чипів Blackwell, а масове їх виробництво планується пізніше цього року.
У вказаній серії B20 у 30 разів швидший за свого попередника в деяких завданнях, як-от надання відповідей із чат-ботів.
У 2023 році Вашингтон посилив контроль над експортом передових напівпровідників до Китаю, намагаючись запобігти проривам у суперкомп’ютерах, які можуть бути використані у китайській армії. Відтоді NVIDIA розробила три мікросхеми спеціально для китайського ринку.
Поява жорсткішого контролю над експортом у США допомогла китайському технологічному гіганту Huawei (HWT.UL) і таким стартапам, як Enflame, що підтримується Tencent (0700.HK), пробитися на внутрішній ринок передових процесорів ШІ. Версія чипа із серії Blackwell від NVIDIA для китайського ринку сприяла б зусиллям американської компанії протистояти цим викликам.
Після санкцій США на Китай за рік припадало близько 17% доходу NVIDIA (двома роками раніше було 26%).
Найдосконаліший чип NVIDIA для китайського ринку H20 спочатку мав слабкий старт. Американська фірма оцінила його нижче, ніж конкурентний чип від Huawei.
У травні акції NVIDIA вперше в історії пробили позначку у $1000 і торгувались із ринковою капіталізацією понад $2,5 трильйона. Це більше, ніж Amazon і Tesla разом узяті. У червні NVIDIA стала найдорожчою компанією у світі з капіталізацією $3,3 трильйона.
У США пильно стежать за поставками мікроелектроніки, зокрема за потоком чипів та напівпровідників. На думку експертів із США і Європейського Союзу, вони можуть бути використані для війни росії в Україні. Хоча масштаби постачань і зменшилися майже на 19%, але все одно залишаються значними.
Читайте також на ProIT, що Microsoft у Китаї забороняє Android, а персонал змушують перейти на iPhone.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!