NVIDIA більше відома як компанія GPU, але вона також сподівається стати компанією CPU.
Компанія має серверний процесор на базі Arm, відомий як Grace, який вона продає у конфігураціях або із двома процесорами Grace, або разом із графічним процесором Hopper, причому обидва продукти призначені для серверних завдань. Однак NVIDIA стикається з важкою боротьбою в цій категорії, оскільки вона змагається з Intel, AMD та іншими серверними чипами на базі Arm. Про це повідомляє Extreme Tech.
Перші опубліковані тести високопродуктивних обчислень (HPC) для Grace надійшли з кількох суперкомп’ютерних лабораторій, які вимірюють продуктивність процесора.
Барселонський суперкомп’ютерний центр і Університет штату Нью-Йорк тестували Grace як у комбінаціях із подвійним процесором, так і з процесором + графічним процесором, які відомі як Grace-Grace і Grace-Hopper. Апаратне забезпечення NVIDIA було протестовано на серверних процесорах x86, і отримані результати вражають.
Для довідки. Процесор NVIDIA Grace має 72 ядра Arm із 480 ГБ пам’яті LPDDR5X. Це робить його унікальним процесором, оскільки він пропонує велику кількість ядер із двома мікросхемами Grace (за замовчуванням), що пропонують 144 ядра, а також використовує мобільну пам’ять (з ECC) замість HBM, як у більшості серверних ЦП.
Еталонні тести включають широкий спектр тестів. Продукти TL;DR NVIDIA Grace є конкурентоспроможними порівняно з такими старішими архітектурами, як Intel Skylake та AMD Milan. Водночас вони мали значну перевагу щодо вартості й термічних характеристик завдяки архітектурі Arm.
Однак процесори NVIDIA Grace були перевершені новітніми процесорами Intel Sapphire Rapids у кількох тестах HPC. Наприклад, як зазначає Tom's Hardware, порівняно з парою 48-ядерних процесорів Xeon Max 9468 від Intel Grace від NVIDIA був швидшим лише у трьох із восьми тестів.
Загалом результати для Grace відносно вражаючі порівняно з існуючими платформами, однак дані про енергоспоживання не були включені в тести.
Процесор із подвійним роз’ємом Grace від NVIDIA має TDP 500 Вт, що можна порівняти з 700 Вт для чипа Sapphire Rapids із подвійним роз’ємом. Тому NVIDIA має певне лідерство в цьому сегменті, що є критичним фактором у розгортанні центрів обробки даних.
До того ж жоден із цих тестів не включає останні серверні чипи AMD Zen 4, а також процесори Epyc Genoa.
З огляду на те, що AMD починає відбирати частку ринку серверів у NVIDIA, багато операторів центрів обробки даних у найближчому майбутньому будуть уважно дивитися як на AMD, так і на NVIDIA.
Читайте також на ProIT: NVIDIA готує китайський ШІ-чип H20 для конкуренції з Huawei.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!