ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Новий пристрій Proton допомагає при захворюваннях нирок і знижує ризик розвитку серцевої недостатності

author avatar ProIT NEWS

Люди із хронічною хворобою нирок або ті, хто має ризик розвитку серцевої недостатності, дуже страждають від дисбалансу калію в організмі.

У той час як портативні монітори рівня глюкози зараз є звичним явищем і змінили життя хворих на цукровий діабет, моніторинг рівня калію перебуває у зародковому стані, оскільки це важко зробити.

Зараз з’являються стартапи, щоб вирішити цю проблему. Про один із них розповідає TechCrunch.

Proton Intelligence — це канадський стартап, який розробляє продукт для постійного моніторингу рівня калію. Наразі він завершив початковий раунд у розмірі $6,95 мільйона під керівництвом SOSV. Тривають клінічні випробування продукту, який планується запустити у 2025 році.

Proton розробляє невеликий пристрій, який буде вставлятися прямо під шкіру, щоб контролювати рівень калію. Він підключатиметься до програми для смартфонів, щоб пацієнти могли контролювати рівень калію й отримувати сповіщення, якщо він виходить за межі безпечного діапазону. При цьому враховуватимуть спосіб життя людини. Наприклад, чи дотримується вона дієти або чи вживає ліки.

Інформаційна панель клініциста забезпечить перегляд тенденцій щодо рівня калію у пацієнта, а медики зможуть використовувати отримані дані для призначення необхідної терапії.

Співзасновниками компанії є генеральний директор Сахан Ранамукхаараччі (Ванкувер, Канада) і CSO Віктор Кадарсо (Мельбурн).
Вони заснували стартап після того, як 10 років тому працювали над переносними біосенсорами як дослідники у Швейцарії.

Ранамукхаараччі заснував стартап із доставлення ліків через шкіру (Microdermics), а Кадарсо став професором із мікро- та наносенсорів в Університеті Монаш у Мельбурні.

Proton має комерційну штаб-квартиру в Канаді та дочірню компанію, яка займається дослідженнями й розробками, у Мельбурні.

«Затримки в моніторингу часто призводять до госпіталізацій, яких можна було б уникнути до припинення терапії або навіть до раптової серцевої смерті», — сказав Ранамукхаараччі у коментарі TechCrunch.

Він зазначив, що пацієнти говорили про постійний страх щодо дисбалансу калію, сумніваючись, чи може з’їдання одного банана або пропуск аналізу крові вплинути на їхнє здоров’я чи навіть поставити під загрозу життя.

Проблема реальна. Приблизно 10% населення світу страждає від хронічної хвороби нирок. Тисячі людей щороку помирають через те, що не мають доступу до лікування та моніторингу рівня калію.

Proton конкурує із низкою інших компаній, які розвиваються у цьому секторі.
Наприклад, AliveCor оцінює рівень калію опосередковано, виявляючи серцеву діяльність (на сьогодні зібрано $154,3 мільйона). Alio (зібрав $46 мільйонів) проводить моніторинг рівня калію у пацієнтів на діалізі. Renalyse з Іспанії вимірює рівень калію у зразках крові з пальця (зібрано €1 мільйон).

Проте засновники Proton стверджують, що їхнє рішення буде більш масштабованим: «Жодна інша технологія наразі не пропонує такого рівня зручності використання, точності та клінічного впливу».
Мохан С. Лаєр, генеральний партнер SOSV, сказав: «Ми пишаємося тим, що є першим інституційним інвестором у Proton Intelligence. Ми раді продовжувати підтримувати їх, поки вони переходять до клінічної перевірки».

У початковому раунді також брали участь We Venture Capital, Tenmile, LongeVC, 15th Rock, Exor і Trampoline Venture Partners.

Читайте також на нашому сайті про ШІ в медицині: застосування, переваги та нові можливості.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.