ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Neuralink Ілона Маска оголосила, що отримала статус революційного пристрою від Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA)

author avatar ProIT NEWS

Ілон Маск заявив у соцмережі X, що продукт під назвою Blindsight дасть змогу навіть тим, хто втратив обидва ока та зоровий нерв, бачити, за умови, що візуальна кора мозку залишилася неушкодженою. Він додав, що це навіть дозволить тим, хто був сліпим від народження, побачити вперше.

Однак це не означає, що стартап із розроблення чипів для мозку знайшов ліки від сліпоти, оскільки проєкт залишається на ранніх стадіях і є надзвичайно складним.

Хоча терміни початку випробувань на людях не були визначені, цей статус дає змогу FDA прискорено розглядати пристрій, що потенційно може відкрити шлях до тестування на людях.

Програма революційних пристроїв у FDA є добровільною, для участі в ній розробникам необхідно подати заявку. Коли її розглянуто, виробникам пропонують можливість взаємодіяти з експертами FDA за допомогою кількох різних програмних варіантів для ефективного вирішення питань, які виникають на етапі передпродажного аналізу. Позначення також визначає одержувачів для пріоритетного розгляду FDA.

У 2023 році 145 медичним пристроям було присвоєно такий самий проривний статус і майже 1000 було дозволено з моменту запровадження програми у 2015 році.


Blindsight, як повідомляється, працює, обходячи пошкоджені зорові нерви та безпосередньо стимулюючи зорову кору мозку за допомогою масиву мікроелектродів — ділянки мозку, яка відповідає за оброблення зорової інформації.

Маск порівняв якість зору на ранніх стадіях із графікою ретро-відеоігор, як у тих, що випускалися Atari. У березні генеральний директор Tesla заявив, що чип уже використовувався на мавпах і працював.

Як повідомляє Read Write, професори психології Університету Вашингтона Айон Файн і Джеффрі Бойнтон скептично ставляться до цього пристрою. У статті для The Conversation вони зазначили, що твердження Маска про те, що нейрони в мозку подібні до пікселів на екрані, є хибним.

Науковці створили комп’ютерну модель людського зору, щоб змоделювати, яке зображення може забезпечити надвисокороздільний імплантат у кору мозку.

Фільм із зображенням кота в роздільній здатності 45 тисяч пікселів порівняно із тим, що створено за допомогою спрощеної версії моделі із 45 тисяч кортикальних електродів, показав досить розмите зображення.

Нещодавно ми повідомляли, що другий одержувач імплантату Neuralink вже на другий день після вживлення чипу у мозок зміг зіграти у Counter-Strike 2 силою думки.

Згідно з останнім повідомленням компанії у блозі, пацієнт використовував імплантат у поєднанні зі спеціалізованим ігровим контролером Quadstick, щоб грати в шутер від першої особи.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.