Meta Platforms Inc. готується до випуску чат-ботів із підтримкою ШІ, щоб залучити молодих користувачів, повідомляє The Wall Street Journal.
Генеративний ШІ пройшов внутрішні випробування та, як очікується, буде представлений на конференції Meta Connect у середу, 27 вересня. Боти здебільшого призначені для залучення користувачів на платформу, хоча деякі з них також можуть допомагати з кодуванням або іншими завданнями.
Залучення молодшої аудиторії стало пріоритетом для Meta із появою TikTok, який за останні кілька років випередив Instagram за популярністю серед підлітків.
У жовтні 2021 року Марк Цукерберг анонсував, що компанія «зробить роботу з молоддю своєю Полярною зіркою і не планує оптимізувати роботу для людей старшого віку, яких на платформі – більшість».
З появою ChatGPT у листопаді минулого року Meta також переорієнтувала роботу своїх підрозділів ШІ, щоб використовувати можливості генеративного штучного інтелекту у різних програмах компанії та метавсесвіті. Тепер Meta сподівається, що ці персонажі Gen AI допоможуть їй залучити молодих користувачів.
Згідно з внутрішніми документами компанії, з якими ознайомився журналіст газети, серед ботів, над якими нині працюють, є один під назвою «Робот Боб», який називає себе генералом-злочинцем із «блискучим інтелектом, гострим розумом та їдким сарказмом».
Чат-бот схожий на персонажа Бендера з мультфільму «Футурама» і використовує гумор і мову, зрозумілі молодим людям.
Перші тестування Meta ботів виявили проблеми. Розмови співробітників із деякими чат-ботами призводили до незручних випадків.
Так, один із фахівців не зрозумів особистості Боба і назвав його грубим.
«Мені особисто не хочеться спілкуватися з роботом, який не допомагає», – розповів співробітник.
Інший бот під назвою «Елвін-прибулець» запитував користувачів про їхнє життя.
«Людино, будь ласка! Ваш вид мене захоплює. Діліться враженнями, думками й емоціями! Я прагну розуміння», – написав бот «Елвін».
«Користувачі можуть побоюватися, що цей персонаж спеціально створений для збору особистої інформації», – зауважив співробітник, який спілкувався з ним.
Meta не перша компанія, яка запускає чат-ботів, побудованих на технології генеративного ШІ у надії задовольнити молодих користувачів. Так, Snap запустила My AI – чат-бота, побудованого на технології GPT OpenAI.
Версія Snap дає змогу користувачам спілкуватися з ШІ, щоб отримати рекомендації щодо ідей подарунків на день народження, планів подій, рецептів вечері й інших тем, які можуть зацікавити їх. Близько 150 мільйонів людей використовували AI Snap з моменту його запуску.
Також популярним серед молоді є Character.ai. Згідно з даними SilimarWeb, станом на серпень 2023 року Character.ai займає майже 60% ринку штучного інтелекту у віковій групі 18-24 років і перемагає ChatGPT і Bard за щомісячними відвідуваннями по всьому світу.
Розроблений колишніми співробітниками Google Character.ai був запущений у вересні 2022 року і пропонує текстові відповіді та участь у контекстній розмові. Chatacter.ai пропонує вигаданих та оригінальних персонажів або знаменитостей, з якими користувачі можуть взаємодіяти й грати. Це дуже схоже на те, що планує Meta.
Раніше ми вже повідомляли про плани Meta запустити персоналізованих чат-ботів.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!