ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Мінцифри презентувало стратегію WinWin: Україна прагне стати європейським технохабом до 2030 року

author avatar ProIT NEWS

Уряд затвердив стратегію WinWin, покликану зробити з України світовий технохаб та прискорити цифровий розвиток держави. Про це повідомила пресслужба Мінцифри 14 січня.

Стратегія WinWin окреслює візію України як країни інновацій і встановлює ключові цілі державної політики у сфері цифрового розвитку, створюючи умови для бізнесу, науковців, стартапів, інвесторів і міжнародних партнерів.

Мінцифри розраховує, що впровадження стратегії дасть змогу до 2030 року побудувати нову екосистему інновацій, критично важливих для захисту суверенітету й економічного поступу країни.

Основні завдання стратегії:

  • Відкриття ринків пріоритетних галузей. Україна планує розвивати технології в 14 ключових напрямах: від DefenseTech (оборонні технології), MedTech, Biotech, GreenTech, EdTech, AgroTech, AI, XR, AUV (безпілотні та автономні системи), Semiconductors, Secure Cyberspace, SpaceTech, GovTech до Fluid Economy.
  • Підтримка інноваційної інфраструктури. Передбачено запуск кластерів за зразком платформи Brave1, яка вже об’єднала понад 750 оборонних стартапів. Також планується створення WINWIN CoE (Centres of Excellence) для кожної з пріоритетних галузей, а також держагенції з інновацій, програм грантів і кредитів, спеціальних правових режимів (Science.City тощо).
  • Дерегуляція інноваційної діяльності. Йдеться про зменшення бюрократичних бар’єрів і спрощення процедур для технологічних компаній і стартапів.
  • Доступ до фінансування. Розроблення інструментів для венчурних інвестицій, гранти та пільгове кредитування, стимулювання міжнародних партнерств.
  • Розвиток людського капіталу. Цифровізація освіти, поліпшення доступу до інтернету й гаджетів, запуск навчальних програм для інженерів.
  • Захист інтелектуальної власності. Запровадження прозорих та ефективних механізмів для патентування і реєстрації прав.
  • Посилення науковоємних інновацій і міжнародне співробітництво. Створення умов для інтеграції українських компаній і дослідників у глобальну технологічну спільноту.
  • Створення сприятливого бізнес-клімату. Прагнення України увійти до топ-30 країн за бізнес-регулюванням, конкурентоспроможністю й охороною інтелектуальної власності.
«Стратегія WINWIN — це комплексне бачення та конкретні кроки для зміцнення інноваційної екосистеми в Україні, ефективного регулювання та відкриття нових ринків. Документ також пріоритезує ключові напрями розвитку для країни, зокрема DefenseTech, MedTech, EdTech, Agritech, AI, галузь напівпровідників. Це дасть змогу підприємцям створювати інноваційні продукти з доданою вартістю саме в Україні», — зазначив Михайло Федоров, Віцепрем’єр-міністр з інновацій, освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації.

Контекст

Стратегія WinWin до 2030 року доповнює дві чинні концепції розвитку інновацій:

  • Документ Міністерства освіти і науки від 10 липня 2019 року.
  • Частину Національної економічної стратегії Мінекономіки від 3 березня 2021 року.

Попри існування цих стратегій, Мінцифри вирішило створити нову, сфокусовану на цифровому розвитку, залученні інвестицій та стимулюванні інновацій.

Частка інноваційних продуктів у ВВП має досягти 15–20%. Виконання WinWin сприятиме економічному стрибку і трансформації України на європейський інноваційний центр.

Читайте також на ProIT, скільки коштів може принести бюджету України легалізація криптовалют.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.