Відповідно до нещодавно опублікованого патенту, корпорація Microsoft розробляє технологію набору тексту Eye-Gaze, яка допоможе користувачам вводити текст і взаємодіяти з програмами виключно за допомогою очей. Про це повідомляє Windows Report.
Технологія використовує так званий безперервний набір тексту, тобто користувачі можуть друкувати, просто дивлячись на клавіші на екрані.
Також його можна використовувати для взаємодії з іншими програмами, дивлячись на них. Наприклад, якщо користувач дивиться на кнопку у веббраузері, то система може натиснути кнопку замість нього.
При використанні з Windows ця технологія може дозволити користувачам керувати різними параметрами, такими як гучність звуку або яскравість.
Найцікавішим аспектом вказаної технології є те, що вона використовує модель на основі ШІ, яка вчиться на інформації користувачів, щоб робити розумні прогнози та пропозиції.
Microsoft робить технологію Eye-Gaze передбачуваною, використовуючи так званий процесор прогнозування, який вгадує слово чи дію залежно від того, куди дивляться користувачі. Також технологія використовує розумні алгоритми, щоб швидко реагувати на їхні дії.
Експериментує корпорація і з технологією рухів очей у своїх гарнітурах HoloLens, хоча в цьому випадку використовується технологія змішаної реальності.
Пристрій Vision Pro від Apple також використовує подібну технологію, але користувачам все одно потрібні рухи рук у змішаній реальності.
Eye-Gaze можна застосовувати у мобільних телефонах, планшетах та персональних комп’ютерах. Її можна запускати в будь-якій програмі, яка має можливості введення тексту. Наприклад, у програмах для текстових повідомлень, програмах електронної пошти або пошукової системи.
Чи можна очікувати появи такої технології в Microsoft Edge або майбутній Windows на основі ШІ? Microsoft уже експериментувала з налаштуваннями керування поглядом у Windows 11, але це наступний рівень.
Нагадаємо, що 21 березня корпорація представить апаратне забезпечення Surface Pro 10 і Surface Laptop 6, призначене для ділових і комерційних клієнтів.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!