Американський виробник чипів Micron представив модулі розширення пам’яті, які підтримують Compute Express Link (CXL) покоління 2.0 та оснащені до 256 ГБ DRAM (працює через інтерфейс PCIe x8). Про це повідомляє Network World.
CXL – це відкритий стандарт з’єднання з широкою галузевою підтримкою, призначений для з’єднання між машинами, що дозволяє прямий спільний доступ до вмісту пам’яті.
Він створений на основі PCI Express для узгодженого доступу до пам’яті між ЦП і пристроєм, таким як апаратний прискорювач, або ЦП і пам’яттю.
PCIe зазвичай використовується у зв’язку «точка-точка» (наприклад, SSD-пам’ять), тоді як CXL згодом підтримуватиме зв’язок «один-до-багатьох». Поки що CXL здатний лише на простий зв’язок «точка-точка».
Модулі розширення пам’яті від Micron відповідають Compute Express Link 2.0, який обіцяє нові функції безпеки та набагато більшу універсальність, ніж у попередніх версіях.
Поки що початкові застосунки обертаються навколо підключення DRAM до інтерфейсу PCIe. Саме це пропонує Micron зі своїми модулями розширення пам’яті CZ120.
Модулі доступні в ємності 128 ГБ і 256 ГБ, що досить багато для модуля пам’яті. У них використовується спеціальна двоканальна архітектура пам’яті, здатна забезпечити максимальну пропускну здатність 36 ГБ/с.
Раян Бакстер, старший директор сегменту центрів обробки даних у Micron, сказав, що функції безпеки мають першочергове значення в цьому випуску.
«У версії 2.0 є багато функцій безпеки, які не існують або не підтримуються у версії 1.1», – сказав Бакстер.
Стандарт CXL 2.0 тепер підтримує шифрування зв’язку за допомогою апаратного прискорення, вбудованого в контролери CXL, тобто відпадає необхідність у вбудовуванні захисту шифрування у власне обладнання.
CXL 2.0 також підтримуватиме постійну пам’ять, як флеш-пам’ять NAND, але є набагато швидшою, майже такою ж, як DRAM. CXL 2.0 забезпечує окрему підтримку PMEM як частину серії об’єднаних ресурсів.
Micron бачить два основних варіанти використання CXL 2.0: додавання пам’яті до системи, щоб забезпечити додаткову пам’ять ЦП під час високого навантаження, і підтримка робочих навантажень з інтенсивним використанням пропускної здатності, оскільки специфікація PCIe насправді швидше, ніж слоти пам’яті.
До речі, Бакстер прямо заявив, що під додатковими навантаженнями на ЦП мається на увазі навчання штучного інтелекту.
Розробка стандарту CXL почалася на початку 2019 року, але він лише нещодавно вийшов на ринок, оскільки потребував зокрема вбудованої підтримки від постачальників ЦП Intel та AMD. Цей стандарт підтримують лише їхні останні процесори.
Однак версія 2.0 не сумісна з 1.1, а версія 3.0 не сумісна з 2.0, оскільки 3.0 використовує наступне покоління PCIe.
Раян Бакстер не очікує значного використання 2.0 і доступності продуктів принаймні до наступного року, якщо не до 2025-го.
Раніше ProIT повідомляв, що Micron планує інвестувати мільйони доларів у фабрику в Китаї.