У четвер, 25 січня, українські державні компанії Нафтогаз, Укрпошта й Укртрансбезпека повідомили про збої у роботі своїх ІТ-систем. Усі ці компанії зазначили, що працюють над усуненням проблем і відновленням повноцінної роботи.
У Нафтогазі зафіксували масштабну кібератаку на один із дата-центрів компанії. Наразі вебсайти та колцентр не працюють. Про строки відновлення сервісів у Нафтогазі пообіцяли повідомити додатково.
Укрпошта не заявляла прямо про кібератаку, однак повідомила про значний технічний збій в IT-системах.
«У відділеннях зараз є можливість видавати посилки та приймати платежі. Надання інших послуг відновиться згодом», – йдеться у повідомленні.
Там додали, що спеціалісти активно працюють над усуненням проблеми та відновленням повноцінної роботи, але це може тривати деякий час. Наразі відновлено вже приблизно 96% системи із приймання платежів.
Про технічний збій у роботі дата-центру також повідомила Укртрансбезпека.
«Через технічний збій роботи дата-центру тимчасово відсутній доступ до Системи «ШЛЯХ» та офіційного сайту Укртрансбезпеки», – зазначено у повідомленні компанії.
Там додали, що технічний відділ вже вирішує проблему. Про відновлення входу до Системи «ШЛЯХ» повідомлять окремо.
Нагадаємо, що 23 січня українське хакерське угруповання BO Team зламало великий російський дослідницький центр космічної гідрометеорології «Планета». Ймовірно, що сьогоднішні збої є своєрідною відповіддю на цей злам та черговою ланкою російських кібератак на українську інфраструктуру.
З початку російського вторгнення в Україну у 2022 році кібератаки на українські підприємства та державні установи почастішали й стали масштабнішими. Так, кількість кібератак в Україні у 2023 році зросла на 62%.
Нагадаємо, наприкінці 2023 року масштабної хакерської атаки зазнав найбільший мобільний оператор України «Київстар». Кібератака зруйнувала приблизно 40% інфраструктури компанії. Збитки оцінили у 3,6 мільярда гривень.
Читайте також на ProIT: Перша світова кібервійна. Хто стоїть за атакою на «Київстар» та як Україна може протистояти хакерам.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!