Хочете дізнатися, чи сповільнився ваш Mac і як він буде порівнюватися з новою моделлю? MacWorld розповідає, як перевірити швидкість процесора, графічного процесора та жорсткого диска вашого Mac або MacBook.
Один зі способів отримати уявлення про те, наскільки добре працює Mac, — запустити контрольні тести та набір тестів продуктивності на вашому MacBook або робочому столі Mac.
Кілька застосунків для порівняльного аналізу допоможуть дізнатися, наскільки швидкий ваш Mac. Можна перевірити графічний і центральний процесори, а також швидкість інтернету, Wi-Fi тощо.
Як запустити тести швидкості Mac
Хочете дізнатися, наскільки швидкий ваш Mac і підтвердити свою думку, що він сповільнюється? Можна запустити різні тести, щоб дізнатися швидкість процесора, що дасть уявлення про потужність пристрою. Також рекомендовано перевірити швидкість SSD або жорсткого диска, якщо ваш Mac старіший.
Перед виконанням тестів потрібно закрити програми на Mac, оскільки вони можуть вплинути на ефективність його роботи. Також бажано перезапустити пристрій, щоб переконатися, що оперативна пам’ять звільнена.
Щоб перевірити швидкість процесора, рекомендовано використовувати Geekbench від Primate Labs. Geekbench є безкоштовним у використанні, його можна завантажити в Mac App Store тут або із вебсайту Primate Labs за посиланням.
Geekbench 6 є найпопулярнішим інструментом для вимірювання потужності найновіших процесорів. Оскільки він працює на комп’ютерах Mac і ПК, а також на iOS та Android, можна отримати уявлення про роботу процесора порівняно з іншими. Це основний інструмент порівняння під час огляду останніх комп’ютерів Mac, iPhone й iPad на Macworld.
Тест процесора Geekbench проходить через різні тести, щоб навантажити процесор, а потім обчислює загальну оцінку — чим вище, тим краще. Тести передбачають стиснення файлів, рендеринг вебсторінок і PDF-файлів, запуск сценаріїв розробника та виконання завдань машинного навчання, як-от виявлення об’єктів і розмиття фону.
Як перевірити процесор за допомогою Geekbench
Основна перевага Geekbench полягає в тому, що він простий у використанні. Ось як ним користуватися:
- Завантажте програму з Mac App Store або з вебсайту Primate Labs.
- Рекомендовано перезавантажити Mac перед виконанням тесту.
- Закрийте всі інші запущені програми.
- Відкрийте Geekbench.
- Ви побачите повідомлення «Ласкаво просимо до Geekbench» і запит на оновлення або введення ліцензії. Натисніть «Пізніше».
- Клацніть «Запустити тест CPU».
- Далі «Пропустити ліцензію Geekbench».
Geekbench вимірює продуктивність процесора під час виконання повсякденних завдань, призначених для імітації реальних програм. Це може тривати до 10 хвилин або більше, залежно від швидкості процесора.
Коли це буде зроблено, з’являться результати. Спочатку ви можете бути приголомшені всією пропонованою інформацією (від ідентифікатора процесора до апаратного забезпечення материнської плати), але два числа, на яких вам потрібно зосередитися, будуть угорі: одноядерний і багатоядерний показники.
Оцінка одноядерного процесора допомагає зрозуміти, наскільки швидко Mac працює в певних ситуаціях, коли лише одне ядро обробляє все. Продуктивність багатьох програм обмежена одним головним потоком, тому продуктивність одноядерного ЦП визначатиме, наскільки швидко вони працюють.
Інші програми розроблені як багатопотокові, щоб багато процесів могли виконуватися одночасно. Багатоядерні результати показують, наскільки добре Mac може працювати, якщо досягти абсолютних меж, оскільки він використовуватиме кілька процесорних ядер одночасно, щоб впоратися з навантаженням. Вважайте це найвищою продуктивністю вашого пристрою.
Можна взяти ці результати й порівняти їх з іншими порівняльними тестами у вебпереглядачі Geekbench, що дасть можливість побачити порівняння вашого Mac із комп’ютерами Mac останнього покоління та навіть його конкурентами від інших виробників. Це дасть уявлення про те, наскільки добре працює ваш комп’ютер зараз і чи потрібне оновлення з точки зору вихідної обчислювальної потужності.
Читайте також на ProIT: Чотири найкращі фінансові застосунки з відкритим кодом для Linux, які працюють на MacOS і Windows.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!