Щоб отримати максимальну віддачу від чат-бота OpenAI, вам просто потрібно налаштувати кілька функцій. Ці налаштування зберігаються у вашому обліковому записі й автоматично вмикаються для наступних сеансів ChatGPT, повідомляє ZD Net.
1. Спеціальні інструкції
Це налаштування, мабуть, найбільше економить час. За допомогою користувацьких інструкцій ви можете вводити директиви, яким ChatGPT слідуватиме щоразу, коли генерує відповідь для вас, даючи вам змогу пропускати додавання цих інструкцій щоразу, коли ви вводите підказку.
Наприклад, якщо ви вчитель, то можете скористатися спеціальними інструкціями. У цьому сценарії ви можете сказати: «Я вчитель третього класу і використовуватиму ChatGPT, щоб створювати шкільний контент. Я хочу, щоб ви використовували словниковий запас рівня третього класу, щоб тон був привабливим та оптимістичним». Тоді кожна наступна відповідь відповідатиме цьому критерію.
Інструкція: клацніть зображення профілю у верхньому правому куті та виберіть «Налаштувати ChatGPT». Зʼявиться інформаційне вікно з двома текстовими полями із запитанням: «Що б ви хотіли, щоб ChatGPT знав про вас, щоб надавати кращі відповіді?» і «Як би ви хотіли, щоб ChatGPT відповів?».
Після того, як ви введете свої інструкції, переконайтеся, що перемикач «Увімкнути для нових чатів» активний, щоб налаштування використовувалися щоразу, коли ви вводитимете підказку.
Також можна вимкнути це налаштування, якщо ви хочете, щоб ChatGPT ігнорував інструкції для певної відповіді.
2. Пам’ять
Як і спеціальні інструкції, Пам’ять дає змогу користувачам не повторюватися кожного разу, коли вони використовують чат-бота, й отримати більш індивідуальний досвід.
За допомогою Пам’яті чат-бот запам’ятовує будь-яку інформацію, надану користувачем, яка може виявитися корисною під час формулювання наступних відповідей.
Наприклад, якщо згадати у підказці, що у вас є собака на ім’я Джиммі, з увімкненою функцією пам’яті, то ChatGPT використовуватиме цю інформацію як контекст під час створення відповідної відповіді у майбутньому.
Як: натисніть зображення профілю у верхньому правому куті > «Налаштування» > «Персоналізація» > «Пам’ять» та увімкніть або вимкніть його.
Також можна натиснути на налаштування «Керувати», щоб видалити будь-які збережені спогади, які ви не хочете використовувати в майбутньому або які ви не хочете, щоб він запам’ятовував.
3. Тимчасовий чат
Одне з найбільших занепокоєнь користувачів щодо ChatGPT полягає у тому, чи будуть їхні дані зберігатися конфіденційними та безпечними. Це занепокоєння посилюється через те, що генеративні моделі штучного інтелекту, такі як ChatGPT, використовують дані користувачів для подальшого навчання своїх моделей. Тимчасовий чат пропонує швидкий і простий спосіб забезпечити конфіденційність вашої розмови.
Якщо тимчасовий чат увімкнено, то ваші чати не використовуватимуться для створення спогадів, навчання моделей або відображення в історії.
Обережно: OpenAI зазначає, що навіть із тимчасовим чатом він може зберігати копії чатів до 30 днів із міркувань безпеки.
Як: все, що вам потрібно зробити, це натиснути меню у верхньому правому куті, де написано «ChatGPT», і позначити опцію «Тимчасовий чат».
4. Удосконалити модель для всіх
Ще один момент щодо конфіденційності та безпеки, якщо вам буде зручніше, що жоден із ваших чатів не використовуватиметься для подальшого навчання моделі. Для цього можна вимкнути параметр «Покращити модель для всіх». Це особливо важливо, оскільки цю функцію увімкнено за замовчуванням.
Як: щоб вимкнути це, натисніть зображення профілю у верхньому правому куті > «Налаштування» > «Елементи керування даними» > «Покращення моделі» й увімкніть або вимкніть його.
5. Тема
Незважаючи на те, що відображення вашого інтерфейсу ChatGPT у світлій або темній темах може здатися незначним, це може покращити ваш досвід і комфорт.
Як: персоналізувати це налаштування легко, оскільки щойно ви відвідаєте сторінку налаштувань, у верхній частині інформаційного вікна побачите спадне меню «Тема». Натиснувши на нього, можна вибрати між «Система», «Світлий» і «Темний».
Читайте також на ProIT лайфхаки, як використовувати ChatGPT для аналізу PDF-файлів.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!