Це може здатися невдалим жартом, але «Котра зараз година на Місяці?» незабаром стане напрочуд актуальним питанням. Білий дім доручив NASA розробити систему координованого місячного часу (LTC), яка забезпечить офіційний еталонний час для майбутніх місячних місій. Про це у своєму матеріалі повідомляє ExtremeTech.
Влада має на меті повністю запровадити LTC вже до кінця 2026 року.
Меморандум доручає NASA співпрацювати з міністерствами торгівлі, оборони, штату та транспорту для розробки системи.
Це стане альтернативою суміші UTC і місцевого часу, який використовується для визначення часу космічних місій. У зв’язку з тим, що космічний простір навколо Місяця стане набагато активнішим, уряд вважає, що настав час стандартизувати вимірювання часу в космосі.
Меморандум, опублікований Араті Прабхакаром з Управління науково-технічної політики, визначає головні принципи, які NASA має використовувати для створення нових часових поясів для космосу.
Зусилля розпочнуться з LTC, але Управління науково-технічної політики має намір використовувати той самий підхід для створення часових поясів для інших небесних об’єктів.
У межах розробки LTC меморандум зобов’язує NASA створити чотири ключові властивості. Так, LTC має відстежуватися до UTC для подальшого легкого перетворення. Місячний час має бути достатньо точним, щоб підтримувати точну навігацію та наукові операції.
Також LTC має бути достатньо стійким, щоб пережити втрату контакту із Землею (хоча NASA експериментує з орбітами, щоб усунути відключення зв’язку). Водночас новий місячний часовий пояс має бути масштабованим до космічного середовища за межами системи Земля-Місяць.
Налаштувати LTC не так просто. Дослідження космосу часто передбачає подорожі на високих швидкостях, що може вплинути на те, як ми сприймаємо час, завдяки загальній теорії відносності. Наприклад, людині на Землі здається, що годинник на поверхні Місяця втрачає 58,7 мікросекунди на земну добу.
Вчені повинні враховувати цей ефект при розробці LTC, щоб переконатися, що він достатньо точний для навігації та координації із Землею. Хронометри на Землі покладаються на дуже передові атомні годинники, і Місяцю може знадобитися щось подібне.
Навіть якщо проєкт буде завершено в поточний термін, кілька наступних місій NASA Artemis повинні будуть відправитися на Місяць без переваг координованого місячного часу. Artemis II зараз запланований на наступний рік, а посадка екіпажу Artemis III призначена на 2026 рік.
Якщо всі поточні гравці продовжать операції на Місяці, то кінець 2020-х і початок 2030-х років стане космічним затором. Китай, росія, Індія та інші країни планують розширити свою присутність на Місяці й навколо нього.
Раніше ProIT повідомляв, що NASA передало на Землю перше потокове відео UHD із глибокого космосу.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!