ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

ЄС вимагає від Apple покращення сумісності iOS та iPadOS

author avatar ProIT NEWS

Європейський Союз висунув рекомендації для Apple щодо покращення сумісності операційних систем iOS та iPadOS із пристроями сторонніх виробників, викликавши занепокоєння з боку компанії щодо безпеки користувачів. Про це повідомляє The Verge.

Європейська комісія опублікувала проєкт рекомендацій для Apple. Серед змін, які пропонуються:

  • Сумісність зі сторонніми пристроями. Зокрема, розумними годинниками, навушниками та гарнітурами.
  • Покращення прозорості для розробників, які звертаються із запитами на сумісність, включно із поясненням причин відмов у доступі до внутрішніх функцій.
  • Підтримання інтерактивних функцій, таких як автоматичне перемикання аудіо, фонове підтримання Bluetooth і мережевих з’єднань, а також удосконалення сповіщень.
  • Розширення можливостей передачі даних, зокрема Airdrop, Airplay, медіакастинг, спільний доступ до Wi-Fi та обмін файлами на короткій відстані.
  • Покращення налаштування пристроїв, таких як автоматичне підключення Wi-Fi та парування на основі близькості.

Позиція Apple

Apple висловила серйозне занепокоєння щодо ризиків для безпеки користувачів, які можуть виникнути у разі впровадження запропонованих змін. У білій книзі (White Paper), опублікованій після заяви ЄС, Apple назвала Meta однією з компаній, які здійснюють численні запити для доступу до технологій Apple.

«Якщо Apple буде змушена надати доступ до чутливих технологій, які вона не може захистити, ризики для безпеки будуть значними та практично неможливими для усунення».

Apple також наголосила, що виконання вимог DMA може знизити рівень захисту персональних даних користувачів, який вони звикли очікувати.

Позиція Meta

Meta відповіла на критику Apple, звинувачуючи компанію в антиконкурентній поведінці:

«Що Apple насправді говорить, так це те, що вони не вірять у сумісність. Кожного разу, коли Apple звинувачують в антиконкурентній поведінці, вони виправдовуються питаннями конфіденційності, які не мають підґрунтя».

Подальші кроки

  • Європейська комісія запросила відгуки від компаній, які зацікавлені у взаємодії з Apple, до 9 січня 2025 року.
  • Остаточні, юридично зобов'язуючі заходи будуть ухвалені до березня 2025 року.
  • Якщо Apple не дотримається цих вимог, ЄС може розпочати формальне розслідування, а Apple може зіткнутися зі штрафами до 10% від світових річних продажів.

Нещодавно ми повідомляли, що на Apple подали до суду через те, що компанія не впровадила інструментів проти CSAM в iCloud.

Позов був поданий через кілька місяців після того, як Національне товариство запобігання жорстокому поводженню з дітьми Великої Британії (NSPCC) звинуватило Apple у приховуванні інформації про випадки сексуального насильства над дітьми.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.