Перший етап пошуку роботи — складання резюме. Чому це важливо? Усе просто: на цьому етапі ви проводите самоаналіз, оцінюєте власний рівень знань та кількість досвіду, кейсів у певних галузях. Можливо, ви знайдете ті зони, над якими потрібно працювати та за що себе похвалити.
А ще завдяки резюме ми продаємо себе як спеціаліста рекрутеру та HR. Це допоможе вам виділитися на конкурентному ринку, підкресливши ваші навички, досвід роботи, навчання, освіта та багато іншого.
Kharkiv IT Cluster розуміє важливість складання якісного резюме в ІТ-сфері. Тому разом із компанією ITRDev ми склали добірку для ІТ-фахівців, які шукають роботу.
📌 Найперше: що таке резюме?
Резюме — слово, яке ви часто чуєте під час пошуку роботи. Це документ, у якому вказано ваш стислий опис про досвід роботи, освіту, опановані навички й досягнення, а ще додаткову інформацію, яка може знадобитися для роботи.
Резюме має висвітлювати «сильні» сторони. Необхідно чітко й лаконічно описувати навички. Також не варто концентрувати увагу на своїх мінусах, краще розкрити їх як плюси.
ВАЖЛИВО! На ознайомлення з резюме рекрутери в середньому витрачають 2-3 хвилини. Досвідчені рекрутери витрачають 6 секунд! Тому правило «стислість — сестра таланту» буде доречним для використання, проте важливо не переборщити.
📌 Які основні вимоги до написання резюме?
Резюме, що «продає», має певні критерії оформленню, яких варто дотримуватись, а саме:
Який об’єм резюме має бути?
В ідеалі резюме має бути не більше 1-2 сторінок. Якщо в людини великий та різноплановий досвід — краще описати його 1-2 реченнями. Не варто висвітлювати всі місця роботи, адже рекрутеру буде важко побачити ваші сильні сторони. Можна вказати, припустимо, досвід роботи в останніх 3 місцях. Щоб, наприклад, було зрозуміло, чим людина займалася до зміни профілю роботи.
Які кольори краще використовувати в резюме?
Краще обирати пастельні відтінки, щоб було легко читати. Не варто обирати червоний, фіолетовий, салатовий та інші яскраві кольори. Але не забувайте про читабельність тексту! Радимо не використовувати білий колір шрифту на бежевому фоні 🙂
Якою мовою краще заповнювати резюме?
Якщо ви оберете англійську мову для оформлення резюме, це дасть більше можливостей для пошуку роботи не тільки на ринку України, але й за кордоном.
Чи потрібно звертати увагу на правопис в резюме?
Не буде зайвим перевірити резюме на наявність пунктуаційних та орфографічних помилок. Часто маленькі помилки кажуть про уважність до деталей.
Чому важлива інформативність та лаконічність в резюме?
Резюме — це візитівка, яка висвітлить ваш професійний досвід. Після кожного місця роботи важливо вказати, що саме ви робили. Також не забудьте про ваші основні навички. А ще, ніколи не вказуйте досвід, якого ви не маєте.
Як виділитися серед натовпу?
Резюме — це індивідуальний документ. І досвід однієї людини може суттєво відрізнятися від досвіду іншої. Саме тому необхідно вміло описати та подати інформацію.
📌 На які блоки варто ділити резюме?
Тільки хороше резюме може надати вам запрошення на співбесіду. Але як його зробити хорошим? Відповідь досить проста: дотримуйтеся структури.
ВАЖЛИВО! Резюме зі структурою допомагає рекрутерам відразу знайти потрібну інформацію, і це те, до чого ви повинні прагнути, оскільки вони не будуть вичитувати ваше резюме більше кількох хвилин.
Для більш якісного зображення тисни тут
📌 Як правильно додавати інформацію про релевантний досвід?
Досвід варто вказувати простими словами та описувати саме ті навички, якими володієте. Наприклад, налаштування процесів з нуля, створення інвойсів тощо.
Для технічних спеціалістів укажіть перелік технологій, з якими ви працювали та чим займалися на проєкті: оптимізація архітектури баз даних, досвід написання проєктів з нуля, написання Unit-тестів тощо.
Інколи спеціалісти вказують всі технології, які були на проєкті, незважаючи на те, чи доводилося працювати з ними. Через це важко зрозуміти, який досвід має людина та враження про його досвід стає розпливчастий. А це точно не найкращим чином вплине на репутацію кандидата.
📌 Чи потрібно додавати фото до резюме?
Фото в резюме дозволяє ідентифікувати людину. Таким чином наймаючий менеджер та рекрутер компанiї може впевнитись у тому, що на співбесіді та сама людина, яка й подавала резюме.
Інколи буває так, що одна людина проходить співбесіду, а інша працює. Тому роботодавці хочуть мати докази того, що це одна й та сама людина. З тієї ж причини рекрутери просять ввімкнути камеру під час онлайн-інтерв’ю.
📌 Навіщо робити блок хобі в резюме?
На думку компанії ITRDev, хобі варто вказувати у резюме. Це дає можливість познайомитись не тільки з професійними навичками людини, а й з її вподобаннями теж. Також це дасть змогу провести «small talk» на співбесіді та розслабити людину.
📌 Перелік корисних посилань для складання успішного резюме
👉 Правила складання резюме
👉 Лайфхаки
👉 Темплейт по резюме
👉 Гід по резюме
Завдяки цій статті ви дізналися про актуальні правила та формат хорошого резюме, тому ви зможете легко створити свій документ із персональними даними. Бажаємо успіхів у пошуку вашого ідеального робочого місця!