Hewlett Packard Enterprise Co. представила нове сімейство точок доступу для забезпечення покриття Wi-Fi у таких місцях, як офісні будівлі, повідомляє Silicon Angle.
Серія HPE Aruba Networking 730 заснована на Wi-Fi 7. Це нещодавно представлена версія стандарту бездротового підключення із максимальною швидкістю, що в чотири рази перевищує попередню ітерацію. За даними HPE, її нові точки доступу можуть у деяких випадках забезпечити на 30% більшу пропускну здатність мережі, аніж продукти конкурентів.
Швидке підключення
Одним із факторів продуктивності серії 730 є функція фільтрації HPE, яку називають UTB або ультратридіапазонною. У компанії кажуть, що ця технологія покращує бездротові мережеві з’єднання, роблячи їх менш чутливими до перешкод.
Точка доступу Wi-Fi вловлює перешкоди або непотрібні радіосигнали із двох основних джерел. Першим із них є апаратне забезпечення бездротового зв’язку у пристроях поблизу, наприклад смартфонах. Перешкоди також надходять від самої точки доступу Wi-Fi. Такі пристрої часто містять кілька бортових радіопередавачів, які можуть заважати один одному.
Точки доступу використовують компоненти, які називаються фільтрами основної смуги, для усунення перешкод. Традиційні фільтри часто зменшують діапазон радіочастот, через які точка доступу може надсилати дані, що іноді знижує пропускну здатність з’єднань Wi-Fi. Технологія UTB у нових точках доступу HPE серії 730 розроблена для вирішення цієї проблеми.
Традиційні фільтри блокують перешкоди у фіксованому і попередньо запрограмованому діапазоні радіочастот. Технологія HPE UTB навпаки може регулювати радіочастоти, до яких застосовується фільтрація, залежно від ситуації. Такий підхід зменшує вплив на мережу, прискорюючи бездротові з’єднання.
Радіостанції, оптимізовані для IoT
HPE оснастила точки доступу серії 730 набором радіостанцій, оптимізованих для обробки трафіку даних, що надсилається через Bluetooth і Zigbee. Це спеціалізовані енергоефективні стандарти бездротової мережі, призначені для підключених пристроїв. Компанії можуть, наприклад, використовувати їх для підключення інтелектуального термостата офісу до корпоративної мережі.
Деякі підключені пристрої працюють, лише якщо адміністратори встановили так звану оверлейну мережу. Це набір ізольованих з’єднань із набором налаштувань, відмінним від решти інфраструктури Wi-Fi компанії. У HPE кажуть, що нові точки доступу усувають необхідність налаштовувати накладені мережі, що економить час адміністраторів.
Серія 730 включає удвічі більше вбудованої флеш-пам’яті й SDRAM, ніж її попередник. За словами фахівців, додаткове обладнання дає змогу компаніям запускати програми обробки даних безпосередньо на точках доступу. Підприємство може, наприклад, розгорнути програму, яка аналізує показання датчиків, розміщених на складі логістики.
Серія 730 може не тільки збирати дані із підключених пристроїв, а й відстежувати їхнє місцезнаходження. Точки доступу в лінійці продуктів підтримують IEEE 802.11az. – технологію відстеження місцезнаходження для мереж Wi-Fi.
Щоб підвищити точність зібраних даних позиціонування, HPE оснастила точки доступу датчиком барометричного тиску. Такі датчики оцінюють висоту, вимірюючи тиск повітря: чим вище розташована точка доступу, тим менше повітря над нею. Барометричні дані можна використовувати, щоб визначити, на якому поверсі будівлі знаходиться бездротовий пристрій.
Окрім нових мережевих функцій підключених пристроїв, серія 730 представляє низку інших вдосконалень. Одним із них є можливість енергозбереження за допомогою ШІ. Він розгортається разом із новими функціями кібербезпеки для захисту мережевого трафіку від спроб обмеження.
Адміністратори можуть налаштовувати та контролювати нові точки доступу за допомогою Aruba Central – хмарної платформи для керування мережевим обладнанням, створеної підрозділом HPE. Платформу можна використовувати для керування не лише обладнанням Wi-Fi, але й іншими пристроями, такими як комутатори.
У HPE планують зробити серію 730 загальнодоступною вже в липні.
Раніше ми повідомляли, що Hewlett Packard розвиває штучний інтелект на екологічних суперкомп’ютерах.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!