Програма встановлення для Fedora Linux не ідеальна. Зараз команда Fedora працює над заміною, яка має зробити програму менш заплутаною та більш корисною, повідомляє HowToGeek.
Розробники Fedora Linux працюють над новим інтерфейсом для інсталятора операційної системи Anaconda, замінивши поточний дизайн, який не змінювався протягом 25 років.
У дописі в блозі пояснюється:
«Ми хотіли переосмислити процес встановлення, щоб створити більш оптимізований досвід, де люди проходять процес встановлення крок за кроком у лінійній манері, щоб їм не довелося шукати правильні речі налаштувати серед усіх можливих налаштувань».
Новий інсталятор розроблений навколо чотирьох типових завдань: використання всього диска для нової інсталяції, спільне використання диска з іншою операційною системою, перевстановлення Fedora або налаштування спеціальної схеми розділів. Спрощене подвійне завантаження та параметри перевстановлення є новими.
Також команда Fedora вирішила використати вебтехнології для нового інсталятора замість його портування на GTK 4. Це вимагало б масових зусиль, щоб переписати більшу частину інтерфейсу. Зокрема тому, що Anaconda має багато спеціальних віджетів GTK.
Це трохи схоже на новий інсталятор, створений Canonical для Ubuntu, який написаний на кросплатформенному фреймворку Google Flutter.
Інсталятор Fedora базується на роботі зі Cockpit, а інтерфейс відображається за допомогою Firefox, а не Chromium або Electron.
Розробники сподіваються, що новий інсталятор спростить людям тестування Fedora Linux, а оновлена технічна основа зробить легшим оновлення та заохотить більше учасників спільноти.
У роботі є ще кілька покращень. Зокрема, покращена підтримка мобільних екранів, засіб перегляду журналів і покращене перемикання світлого й темного режимів.
Новий інсталятор розгортатиметься поетапно, починаючи з живого образу робочої станції Fedora, а пізніше — для інших інсталяцій на робочому столі.
Наразі він доступний лише для тестувальників. Коли помилки будуть усунені, він з’явиться у живих образах Fedora Linux 42.
Читайте також на ProIT, що масштабна атака шкідливого програмного забезпечення Рerfctl інфікує тисячі серверів Linux.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!