ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Думай як хакер: переваги пентесту для бізнесу

author avatar Роланд Бірон

Щороку кількість кібератак зростає, а хакери стають більш віртуозними. Для убезпечення своєї інфраструктури радимо бізнесам проводити тестування на проникнення (пентест).

Ми в Tet також регулярно проводимо пен-тестування. Цей метод передбачає залучення так званих етичних хакерів і допомагає виявити вразливості корпоративних ІТ-програм і мереж. Як це працює і які ще переваги надає вказане інноваційне рішення, розглянемо нижче.

Тестування на проникнення є імітацією кібератаки та методів, які зловмисники можуть застосувати для доступу до корпоративної системи. Таким чином можна виявити вразливі місця ще до моменту, коли це зроблять кіберзлочинці.

Зазвичай тестування проводиться із залученням сторонніх сторін — компаній і спеціалістів у сфері кібербезпеки, які можуть допомогти бізнесу зміцнити захист важливої інфраструктури. Всередині Tet ми з командою працюємо in-house.

Як і кожен процес, пентест відбувається у кілька етапів. Кожна стадія дає змогу максимально ефективно виконати основне завдання — ідентифікувати чутливі до зламів елементи та якомога краще убезпечити їх.

Основні етапи:

Планування

На цьому етапі компанія визначає свої потреби, а також цілі й обсяги тестування.

Важливо «оглянути» кожен компонент інфраструктури, щоб переконатися у його безпеці та врахувати юридичні аспекти. Tet, до прикладу, у процесі планування створює чіткі принципи роботи для того, щоб пентест проходив ефективно та законно.

Збір інформації

Цей етап передбачає обробку даних про мету тестування, зокрема записів загальнодоступного домену. Це важлива стадія, від якої залежить позитивний результат подальших дій.

Сканування

Далі розпочинається етап дослідження та пошуку вразливостей системи. Тут застосовуються різні інструменти й операції, зокрема ті, що виконуються вручну. У підсумку ви отримуєте реальне бачення того, яким є захист вашої інфраструктури, а також побачите, як різні системи реагують на спроби зламу.

Злам

Після виявлення вразливості хакери, які у цьому випадку вам допомагають, намагаються проникнути до інфраструктури вашої компанії, обходячи систему безпеки й впроваджуючи шкідливі дані. На цьому етапі добре видно шкоду, якої справжні зловмисники можуть завдати бізнесу.

Аналіз

Тут ви отримаєте дані про те, наскільки довго кіберзлочинець може лишатися в системі непоміченим і яка інформація є найбільш незахищеною.

Фіналізація

На завершення готується докладний звіт про кожен етап реалізації тестування, а також про проблеми та вразливості системи, виявлені під час виконання імітованої кібератаки.

На цьому етапі прописується механізм запобігання таким атакам, а системи компанії повертають до первинного стану до тестування.

Регулярне виконання пентестів гарантує надійний інформаційний захист. Адже те, що було безпечним ще рік тому, наразі може стати небезпечним для бізнесів. До того ж такі тестування позитивно впливають на імідж компанії та посилюють довіру клієнтів до неї.

Під час пен-тестувань корпоративні команди з безпеки навчаються новому та мають змогу здобути корисні навички, які в майбутньому знадобляться для захисту під час імовірних кіберзагроз.

Виявлення слабких місць за допомогою пентесту дозволяє краще спланувати інвестиції в кібербезпеку та забезпечити надійний захист від неминучих атак.

Редакція не несе відповідальності за інформацію, викладену у блогах. Це особиста думка автора.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.