Компанія Deepgram створила фреймворк, що використовує технології штучного інтелекту (ШІ), аби дати змогу розробникам автоматизувати низку завдань за допомогою лише голосового запиту, повідомляє DevOps.
За словами Наталі Рутгерс, віцепрезидентки з продукту в Deepgram, новий інструмент під назвою Deepgram Saga — це фактично голосова операційна система, яку можна накладати поверх наявних інструментів і платформ. Вона перетворює природну мову на серію запитів, які активують Model Context Protocol (MCP), розроблений компанією Anthropic.
Завдяки одному голосовому запиту розробник може, наприклад, запустити тести, закомітити зміни, виконати деплой, а потім надіслати оновлення команді — використовуючи будь-який інструмент або платформу з підтримкою MCP-сервера. Це усуває потребу вводити команди вручну чи перемикатися між AI-чатами.
Інший сценарій використання: розробник може усно описати ідею, яку Deepgram Saga перетворює на набір запитів до AI-інструментів програмування. Saga фіксує потік свідомості та трансформує його в структуровану документацію, тікети або описи pull-запитів.
«Deepgram уже майже десятиліття допомагає створювати голосові застосунки, але тепер ми пропонуємо фреймворк ШІ, орієнтований спеціально на задачі програмної інженерії», — пояснила Рутгерс. — «Saga розуміє технічний контекст, специфічну термінологію та нюанси мови, яку зазвичай використовують розробники».
Хоча важко передбачити, наскільки розробники будуть готові відмовитися від клавіатури, багато з них, ймовірно, вважатимуть за краще делегувати деякі завдання голосовим агентам ШІ. Хоча результат усе ще потребуватиме рецензування, голосовий інтерфейс полегшує поєднання кількох кроків в один робочий процес.
Швидкість впровадження ШІ в розробку зростає. Згідно з опитуванням Futurum Group, 41% респондентів очікують, що генеративні інструменти ШІ будуть використовуватись для створення, перевірки й тестування коду. Крім того, у найближчі 12–18 місяців компанії планують збільшити витрати на генерацію коду за допомогою ШІ (83%), агентні технології (76%) та вже знайомі інструменти, доповнені AI-функціями.
Deepgram робить ставку на голосовий інтерфейс як спосіб пришвидшити впровадження таких інструментів, усунувши потребу в опануванні prompt engineering.
Розробникам ще доведеться вирішити, наскільки вони готові повністю відмовитись від друкування, але вже зараз зрозуміло: багато хто проводитиме більше часу, рецензуючи результати роботи ШІ, ніж пишучи код вручну. Це вимагатиме змін у підходах до роботи — хоча в деяких випадках простіше все ж таки щось надрукувати, а не сказати вголос.
Але попри будь-яку звичку до клавіатури, прагнення до продуктивності, найімовірніше, спонукатиме дедалі більше розробників використовувати голосовий інтерфейс, коли він дозволяє швидко давати інструкції цілій армії AI-асистентів.
Нагадаємо, Anthropic додала до свого ШІ-асистента Claude нову функцію, яка дозволяє створювати повноцінні застосунки безпосередньо у вікні чату.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!