Сучасні мережеві середовища надто складні, щоб відстежувати їх виключно вручну. Завдяки технології цифрових близнюків ІТ-групи можуть створювати віртуальну модель виробничої мережі та використовувати її для перевірки конфігурацій, моделювання змін та оптимізації управління, повідомляє NetworkWorld.
Використання цифрових двійників, а саме цифрових зображень фізичних об’єктів або систем, зростає. Підприємства можуть використовувати цифрових двійників для копіювання свого ІТ-середовища, включно з інфраструктурою, мережевим обладнанням та пристроями Інтернету речей (IoT), а потім запускати моделювання для перевірки впливу змін та оптимізації продуктивності.
Також їх можна використовувати для перевірки поточного стану мережі та перевірки змін конфігурації, оновлень мікропрограми або коригування політик безпеки.
Технології цифрових близнюків набувають популярності через їх потенціал для подолання розриву між фізичним і віртуальним світами. Згідно з результатами дослідження Grand View Research, глобальний ринок цифрових близнюків розширюватиметься зі зведеним річним темпом зростання (CAGR) на 38% із 2023-го до 2030 року.
Очікується, що впровадження таких технологій, як штучний інтелект (ШІ), хмарні обчислення та Інтернет речей у цифрові системи-близнюки прискорить зростання ринку у прогнозований період.
Потенційні переваги цифрових близнюків: краща видимість, надійність, економія коштів і можливість забезпечити стабільну роботу.
Кількість постачальників, які пропонують рішення цифрових двійників, зростає. Ось нещодавні оновлення пропозицій цифрових двійників:
- Forward Networks запустила AI Assist, вбудовану в цифрову подвійну платформу Forward Enterprise. Доповнення розроблено для того, щоб надати фахівцям із мережевих операцій і безпеки повне розуміння продуктивності мережі за допомогою підказок природною мовою.
- Juniper Networks представила Marvis Minis – цифрового мережевого близнюка з ШІ, який використовує технологію компанії Mist AI для проактивної імітації з’єднань користувачів. Він може миттєво перевіряти мережеві конфігурації та виявляти проблеми без присутності користувачів.
- Наприкінці минулого року Nokia розширила можливості Nokia Network Digital Twin, щоб включити всі пристрої Android. Дані про покриття та продуктивність для Wi-Fi, приватних і загальнодоступних стільникових мереж можна автоматично збирати в режимі реального часу та обробляти на периферійній платформі Nokia, щоб надати підприємствам уявлення про те, як зміни в їхній роботі впливають на продуктивність мережі.
Ось чотири головні причини, чому організаціям варто розглянути можливість впровадження цифрових близнюків.
Сильніша безпека
Підвищення кібербезпеки завжди є пріоритетом для організацій, і мережеві цифрові близнюки можуть покращити безпеку ІТ-інфраструктури кількома способами.
«Сучасним командам із безпеки, мереж і хмарних операцій не вистачає доступу до єдиного джерела правдивої інформації про топологію мережі, поведінку, конфігурацію, сегментацію та інформацію про політику. Це означає, що вони повинні керувати та захищати мережу, яку вони не бачать і яка часто включає невідомі пристрої», – зазначила К’яра Регале, старший віцепрезидент із питань продуктів і взаємодії з користувачами у Forward Networks.
Корпоративні мережі можуть підтримувати від десятків до сотень тисяч пристроїв, на яких працюють мільярди рядків конфігураційного коду, і включати в себе кілька хмар. Навіть якби організація мала необмежені ресурси та гроші, людський мозок не міг би впоратися з цією складністю.
Мережеві цифрові двійники допомагають зрозуміти всю мережеву поведінку.
«Ці дані потім використовуються для розрахунку всіх можливих шляхів у мережі, аналізу детальної інформації про поведінку та забезпечення можливості пошуку й перевірки конфігурації мережі», – зауважила Регале.
Покращена документація
Технологія цифрового близнюка може надати інформацію про інфраструктуру, а не лише про конфігурації. Це важливо для успішної документації.
Майкл Вінстон, директор із мережевої архітектури та автоматизації фірми фінансових послуг Fiserv, розповідає, що фірма використовує інформацію з платформи цифрових близнюків Forward Networks для допомоги у роботі з документацією. Це дало змогу компанії ідентифікувати пристрої, схеми та обладнання, які були виведені з експлуатації.
«Не знаючи, що робить ваша інфраструктура, ви нічого не знаєте про свою інфраструктуру. Без цифрового двійника ви не знаєте свого периметра, не знаєте ризиків від CVE (поширених вразливостей і ризиків), не можете запровадити автоматизацію. Це може паралізувати інфраструктуру», – наголосив Вінстон.
Відсутність актуальної документації для інфраструктури призводить до відсутності розуміння того, що було побудовано, навіщо це було побудовано і що воно повинно робити, говорить Вінстон.
«Це ще більше призводить до загальної відсутності гігієни в інфраструктурі, оскільки ми не можемо підтримувати й захищати те, про що не знаємо», – каже він.
Кращий цифровий досвід
Близнюки можуть допомогти покращити цифровий досвід, який є підсумком цифрових взаємодій користувача із продуктом, послугою, пристроєм тощо. Враховуючи, скільки точок взаємодії існує на типовому підприємстві, цифровий досвід є пріоритетним.
«Близнюки цифрового досвіду – це нова концепція, яка віртуалізує кінцевого користувача, програму або пристрій IoT для перевірки взаємодії з мережею і прогнозування проблем до того, як вони вплинуть на роботу користувача», – говорить Боб Фрайдей, головний спеціаліст зі штучного інтелекту в Juniper Networks.
Цифрові двійники та двійники цифрового досвіду є життєво важливими інструментами для забезпечення очікуваної поведінки мережі, перевірки безпеки та забезпечення взаємодії з користувачем, перш ніж у користувачів або пристроїв у мережі виникнуть проблеми, які можуть вплинути на бізнес.
Більша ефективність
Цифрові близнюки дозволяють симулювати дані в кількох бізнес-системах. Дослідження IDC показали, що ІТ-організації втрачають багато часу на пошук інформації, необхідної для виконання службових обов’язків.
Завдяки об’єднанню даних в єдиному інтерфейсі й аналізу кількох наборів даних цифрові близнюки підвищують ефективність працівників, а також якість і точність аналітичних результатів.
Цифрові близнюки пропонують користувацькі інтерфейси для складних процесів і наборів даних, які більш інтуїтивно зрозумілі та доступні для взаємодії для нетехнічної аудиторії. Це означає, що бар’єр кваліфікованої робочої сили нижчий.
Одним із прикладів підвищення ефективності цифрових близнюків є великий міжнаціональний виробник автомобілів, якого цитує Ден Іссакс, генеральний менеджер і технічний директор Digital Twins Consortium.
ІТ-інфраструктура автомобільної компанії включає понад 5000 серверів, причому кожен сервер-близнюк має понад 400 точок даних із кількох систем і виконує 2000 подій на секунду. Це забезпечує ефективність роботи завдяки здатності прогнозувати інфраструктуру та запобігати незапланованим простоям.
Загалом цифрові двійники забезпечують повне уявлення про продуктивність мережі та шаблони використання, потенційно забезпечуючи покращений аналіз, ширше охоплення, точнішу прогнозну аналітику та розширені підходи до управління.
Раніше ProIT повідомляв, що Cisco тепер пропонує індивідуальні пакети IoT/OT.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!