Дослідники з Італії розробили спосіб створення біометричного ідентифікатора людини на основі того, як її тіло впливає на поширення Wi-Fi-сигналів. Про це повідомляє Register.
Вони стверджують, що вказаний ідентифікатор — патерн, виведений із Channel State Information (CSI), який дає можливість повторно ідентифікувати людину в інших локаціях, де доступний Wi-Fi-сигнал. У такий спосіб можна відстежувати, коли людина проходить повз різні Wi-Fi-мережі навіть без телефона.
За останні 10 років учені виявили, що Wi-Fi може використовуватися для сенсингу: «бачити» крізь стіни, визначати наявність людей або навіть розпізнавати жести, включно з мовою жестів.
Після ухвалення специфікації IEEE 802.11bf у 2020 році Wi-Fi Alliance почав просувати концепцію Wi-Fi Sensing, тобто сприйняття через Wi-Fi як більше, ніж просто передавання даних.
WhoFi: Wi-Fi як біометричний трекер
Автори дослідження Даніло Авола, Даніеле Пенноне, Даріо Монтаньїні та Емад Емам із Римського університету La Sapienza назвали свою систему WhoFi, описану у препринті під назвою «WhoFi: Deep Person Re-Identification via Wi-Fi Channel Signal Encoding».
Повторна ідентифікація (re-ID) — поширене завдання у відеоспостереженні: визначити, чи є людина, зафіксована в одному місці, тією ж, що й на іншому записі. Для цього не обов’язково знати її ім’я. Йдеться лише про збіг об’єктів спостереження. У відео це робили за одягом/зовнішністю.
На відміну від камер, Wi-Fi не залежить від освітлення, проходить крізь стіни та не зберігає зображень, що робить його приватнішою технологією стеження.
«Основне спостереження полягає в тому, що коли Wi-Fi проходить через середовище, його хвиля змінюється об’єктами й людьми. Ці зміни, зафіксовані як Channel State Information, містять багаті біометричні характеристики», — йдеться у статті.
CSI у Wi-Fi — це дані про амплітуду та фазу електромагнітних хвиль. За словами дослідників, тіло людини створює унікальні викривлення цих сигналів, які обробляються глибокою нейромережею та формують унікальний цифровий «відбиток».
У 2020 році пропонували схожу техніку під назвою EyeFi, яка давала точність приблизно 75%.
WhoFi, як стверджують дослідники, забезпечує до 95,5% точності на публічному датасеті NTU-Fi, якщо використовувати архітектуру трансформера.
«Результати підтверджують, що Wi-Fi-сигнали можуть бути надійним і приватним способом біометричної ідентифікації. Це важливий крок у розвитку re-ID систем на основі сигналів», — заявили автори.
Читайте також на ProIT, що таке цифровий слід і як його мінімізувати.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!