Звіт Postman про стан API за 2023 рік показав, що майже дві третини респондентів отримують дохід від своїх API (Application Programming Interface). З них 43% генерують понад чверть доходу своєї компанії через API, повідомляє SDTimes.
Для 47% респондентів ціна є головним фактором при ухваленні рішення про інтеграцію з API. Протягом останніх 2 років цей показник становив 41% респондентів. За даними сервісу Postman, збільшення цього показника є наслідком поточної економічної ситуації.
Інвестиції в API також зростають: 92% респондентів вважають, що інвестиції зростуть або залишаться незмінними протягом наступних 2 років. Це може свідчити про те, що найгірший економічний спад у технологіях позаду.
Також зросла кількість компаній, які вважають себе «лідерами API-орієнтованого підходу», тобто тих, кого можна відзначити за показниками швидкості створення API та швидкості відновлення роботи API після відмови. За останні 2 роки тільки 8% компаній відносили себе до цієї категорії порівняно з 11% цього року.
«Звіт про стан API показує реальну картину використання API й те, чому API важливий для сучасних організацій, – сказав Абхінав Астана, співзасновник і генеральний директор Postman. – Все більше компаній використовують підхід до розробки програмного забезпечення на основі API й вже другий рік поспіль випереджають організації, які цього не зробили. Окрім технічних переваг, організації також бачать прямий вплив на прибутки, повідомляючи про свої API як про джерела доходу. Цей погляд у поєднанні зі зростанням використання інструментів штучного інтелекту докорінно змінює наше ставлення до програмного забезпечення й того, як ми його створюємо, і API є центром цієї зміни».
Цьогоріч компанія додала до опитування нову категорію: генеративний штучний інтелект. Виявилося, що 60% опитаних використовують генеративний ШІ. Більше половини використовують його для налагодження, а понад третина – для написання коду.
Опитування також показало, що цього року для більшості респондентів покращилася безпека API, а кількість інцидентів, пов’язаних із безпекою, зменшилася. Однак у деяких секторах – автомобільній промисловості, освіті та роздрібній торгівлі – їх кількість була вища за середню.
Опитування Postman’s State of the API було проведено серед понад 40 тисяч технічних спеціалістів із компаній різного розміру в різних галузях, включно зі сферою фінансів, технологій та охороною здоров’я.
За підсумками 10 місяців 2022 року ІТ-галузь принесла в економіку України $6 млрд експортної виручки та досягла 10% зростання, якщо порівняти з попереднім роком. Найпоширеніші технології українських фінтех-стартапів –Application Programming Interface (API).