Існують правила, про які всі знають, але з часом забувають.
Ось кілька причин відключати ваш компʼютер або ноутбук на ніч:
1. Це може значно заощадити електроенергію
Хоча ваш комп’ютер може не споживати багато енергії в режимі сну або простоювати протягом ночі, нуль ватт завжди коштуватиме менше, ніж використання кількох ватт.
2. Ви можете уникнути оновлень, що призводять до збою ПК
Немає нічого гіршого, аніж прокинутися та виявити, що на вашому комп’ютері виникла проблема через несправне оновлення. Це не завжди така велика проблема, як збій Crowdstrike, але навіть невелика помилка може зруйнувати вам цілий день вашої продуктивності.
3. Це робить ваш ПК менш вразливим до зламу
Комп’ютер, у якого немає живлення, не можна зламати. Вимикання комп’ютера, поки ви ним не користуєтеся, має додатковий бонус, оскільки надає шкідливому програмному забезпеченню та хакерам менші можливості.
4. Це може зменшити зношення компонентів
Раніше це було більшою проблемою для комп’ютерів, які використовували механічні жорсткі диски як основний накопичувач, але сьогодні твердотільні накопичувачі значною мірою усунули цей тип зношення.
Однак якщо ваш комп’ютер використовує рідинне охолодження, то ваші насоси зношуються під час використання. Те саме стосується будь-яких вентиляторів, які працюють у вашій системі.
Технічно електроніка, така як інтегральні схеми, також погіршується з часом, хоча за нормальних обставин це відбувається надто повільно, щоб мати значення в реальному використанні. Тим не менш, у вашому комп’ютері є кілька компонентів, термін служби яких буде скорочений.
5. Це зменшує шумове забруднення
Багато людей тримають комп’ютери у своїх спальнях. Це означає, що шум від вашої системи присутній увесь час, поки ви намагаєтеся заснути, особливо, якщо у вас є комп’ютер, який обертає вентилятори вгору і вниз.
Звичайно, є багато причин залишати комп’ютер увімкненим на ніч. Можливо, вам потрібно завантажити велику гру або ж ви використовуєте свій ПК як сервер Plex. Однак якщо ваш комп’ютер буквально нічого не робить, поки ви спите, можливо, настав час від’єднатися.
Читайте також на нашому сайті про 5 помилок, які скорочують термін служби вашого ноутбука.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!