Згідно з новим звітом Lookout, на мобільні пристрої було доставлено майже втричі більше фішингових, шкідливих, заборонених та образливих посилань, аніж рік тому.
Як повідомляє Beta News, звіт Lookout Mobile Threat Landscape базується на даних, отриманих із Lookout Security Cloud, яка аналізує дані з понад 220 мільйонів пристроїв, 325 мільйонів програм і мільярдів вебелементів.
Серед висновків звіту є те, що понад 20% користувачів iOS все ще використовують застарілі версії, залишаючи свої пристрої та дані вразливими до експлойтів. Найпоширеніші неправильні конфігурації пристроїв на всіх пристроях включають застарілу ОС (37,7%), відсутність блокування пристрою (14,2%), застарілі рівні виправлення безпеки Android (ASPL) (13,6%).
Десять найпоширеніших вразливостей мобільних застосунків, з якими стикалися користувачі в першому кварталі 2024 року, стосуються компонентів мобільних браузерів. Оскільки на більшості мобільних пристроїв працюють Chrome, Firefox, Safari або Edge, зловмисники націлюються на ці браузери, сподіваючись, що користувачі не оновили їх до виправлених версій.
У квітні цього року Lookout провів опитування серед 250 американських CISO та керівників кібербезпеки, яке виявило, що 97% респондентів вважають, що шкідливі мобільні програми або розширені дозволи мобільних програм, як-от доступ до контактів, SMS, камери та мікрофона, загрожують безпеці їхньої організації та можуть призвести до витоку конфіденційних даних. За останні 6 місяців 75% організацій стикалися зі спробами мобільного фішингу, націленими на їхніх співробітників.
Раніше ми повідомляли, що російські хакери почали частіше атакувати телефони українських військових – звіт CERT-UA.
Так, якщо у 2022-му було зафіксовано 2194 атаки, з яких 1048 були критичними, то у 2023-му – вже 2544 атаки, однак з них лише 367 були оцінені як критичні. Загалом протягом минулого року кількість кіберінцидентів критичного та високого рівня вдалося зменшити на 65%.
Для поширення шкідливого програмного забезпечення російські хакери використовували месенджери та соціальну інженерію.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!