Ваш ПК може запускати не одну, а дві програми Windows, розроблені для захисту вас і вашої системи від онлайн-загроз: Windows Security та Microsoft Defender. Якщо ви не стежили за оновленнями, то вам може бути не зовсім зрозуміло, яку з них обрати або чи варто запускати обидві.
PC World пояснює, що робить кожна з цих програм.
Що таке Windows Security?
Раніше відома як Windows Defender, Windows Security — це найбільш актуальна назва програми, яка об’єднує базові антивірусні та мережеві захисні функції Microsoft.
Подібно до стороннього антивірусного програмного забезпечення ви отримуєте уніфікований інтерфейс для внесення змін до програми та доступу до ручного сканування.
Окремі вкладки поділяють різні налаштування:
- Захист від вірусів і загроз. Ви можете запустити ручне сканування (швидке, повне, вибіркове або автономне), змінити, як система перевіряє загрози, і налаштувати жорсткіший захист від програм-вимагачів.
- Захист облікових записів. Захищає обліковий запис Microsoft, прив’язаний до вашого ПК, а також посилює процес входу у Windows.
- Захист мережі та брандмауера. Налаштування екранування вхідного та вихідного трафіку.
- Контроль програм і браузера. Налаштування перевірки програм на підозрілу поведінку, а також ізоляція браузера Edge у пісочниці.
- Безпека пристрою. Інформація про глибші рівні захисту вашого ПК у Windows: основна віртуалізація, захисний процесор (TPM) і захищене завантаження.
- Продуктивність пристрою. Швидкий огляд загального стану вашого ПК на наявність програмних або апаратних проблем.
- Family options. Фільтрування доступного контенту для користувачів ПК і звітів про використання пристрою. Управління сімейною групою через вебпортал.
Що таке Microsoft Defender?
Заплутує те, що програма Microsoft Defender має таку ж назву, як і антивірусний двигун, що забезпечує захист від зловмисного програмного забезпечення у Windows Security, але вони не пов’язані безпосередньо.
Застосунок Defender пропонує додаткові засоби захисту від онлайн-загроз для передплатників Microsoft 365 Personal або Family. Він працює як із Windows Security (включно з антивірусним двигуном Microsoft Defender), так і зі стороннім антивірусним програмним забезпеченням.
- Захист конфіденційності. Ви можете використовувати зашифрований VPN-сервіс Microsoft, щоб захистити свій онлайн-трафік, якщо підключені до ненадійної мережі. Наприклад, публічного Wi-Fi. Ви отримуєте до 50 ГБ даних на місяць. Microsoft Defender також може автоматично вмикати VPN, якщо виявить небезпечне підключення.
- Моніторинг крадіжки особистих даних. Через партнерство з Experian Microsoft Defender сповіщатиме вас про витоки даних і шахрайську активність у ваших кредитних звітах. У межах послуги можна отримати до $1 мільйона на відшкодування збитків та $100 тисяч у разі крадіжки коштів.
- Захист пристрою. Ви можете стежити за підозрілою активністю на ваших пристроях (до чотирьох) або пристроях, пов’язаних із вашою сімейною групою Microsoft, й отримувати сповіщення через систему повідомлень Windows або застосунок Defender.
Windows Security vs. Microsoft Defender
Windows Security та Microsoft Defender — це взаємодоповнювальні застосунки, а не конкуруючі.
Windows Security захищає від онлайн-загроз, включно з програмами-вимагачами, і є безкоштовним у складі ліцензії Windows. Microsoft Defender доповнює цей захист, дозволяючи захистити онлайн-трафік користувачів, відстежувати витоки даних і шахрайство з кредитами, а також моніторити пристрої на наявність вразливостей.
Чи варто використовувати Microsoft Defender?
Якщо ви вже є передплатником Microsoft 365, то одночасне використання Windows Security та Microsoft Defender забезпечить рівень захисту, порівняний із базовими підписками на сторонні антивірусні програми, і вам не доведеться платити додатково.
Однак якщо ви не користуєтеся Microsoft 365, але хочете отримати додаткові вбудовані функції (як-от менеджер паролів) або віддаєте перевагу іншому інтерфейсу, то стороннє антивірусне програмне забезпечення може краще задовольнити ваші потреби.
Читайте також на ProIT: Microsoft Office 2024 тепер доступний для користувачів Windows і macOS.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!