Відсутність інвестицій призвела до стрімкого падіння продажів корпоративних серверів і сховищ у другому кварталі. У повідомленні Channel Futures йдеться й про те, чи зростатимуть доходи до 2024 року.
Прогнозний звіт Context за 3 квартал цього року засвідчує, що дохід від продажу серверів впав зі зростання більше ніж на 37% порівняно з попереднім роком у четвертому кварталі 2022 року.
У Context вважають, що війна в Україні, висока вартість життя та різке зростання процентних ставок призвели до падіння довіри до бізнесу. Це відбувається не лише в ЄС, а й у Китаї та США. Така ситуація дуже вплинула на дохід дистриб’юторів від продажу корпоративних серверів і сховищ.
Зростання доходів дистриб’юторів від продажу сховищ знизилося із понад 17% у першому кварталі цього року до 9,5% у другому. Обидва ці показники другого кварталу значно нижчі за прогнози Context. Навіть у найпесимістичнішому сценарії передбачалося зростання порівняно з минулим роком на 1,6% для серверів і 4,5% для сховищ.
Дотримуючись такої тенденції, здається, що невтішні прогнози Context на третій квартал, ймовірно, будуть більш точними.
Ці прогнози передбачають подальший спад продажів і ще одного кварталу зі зниженням зростання. Дослідники від Context очікують, що дохід від продажу серверів скоротиться майже на 29% порівняно з 2022 роком. Доходи від продажу сховищ бути меншими майже на 15%. Останні прогнози щодо зростання доходу за рік в цілому становлять від -18,4% до -13% для корпоративних серверів і від -5,6% до -0,8% для сховищ.
У Context також зазначили, що з поліпшенням економічної ситуації вона «сподівається, що результати на обох ринках почнуть покращуватися на початку 2024 року».
Проте макроекономічна невизначеність, ймовірно, залишатиметься чинником, який гальмує попит на сервери й сховища для бізнесу до кінця цього року. Невтішні порівняння з 2022 роком, коли ліквідація заборгованості призвела до зростання доходів, також ускладнять зростання цьогоріч.
У звіті зазначено, що ще однією потенційною проблемою є дефіцит готових до штучного інтелекту компонентів, навіть якщо загальне постачання нормалізується. Однак цикли оновлення продуктів, нарощування корпоративних планів цифровізації й ініціативи щодо сталого розвитку «можуть зробити 2024 рік більш позитивним».
Читайте також на ProIT: Масштабуватися удвічі під час війни: на що бізнесам слід звертати увагу.