Розробник-початківець Еммет Халм створив сайт, який наслідує один із ранніх проєктів Марка Цукерберга FaceMash (який став попередником Facebook).
Розроблений 20 років потому послідовником Цукерберга, застосунок Smash or Pass пропонує оцінювати «гарячість» жінок на фото, але цього разу не справжніх, а згенерованих штучним інтелектом.
«Ви знаєте, що робити, хлопці», – закликав Еммет Халм у своєму дописі з анонсом Smash or Pass.
Видання VICE називає сайт smashorpass.ai «нездоровою пародією на ганебні починання Цукерберга», яка прикидається серйозним експериментом із вивчення можливостей ШІ щодо рекомендацій зображень.
Подібно до FaceMash Цукерберга, Smash or Pass показує зображення жінок і запрошує користувачів оцінити їх, давши позитивну чи негативну реакцію.
Єдина відмінність між двома платформами з різницею у 20 років полягає у тому, що всі «жінки» насправді є образами, створеними ШІ.
Видання зазначає, що ШІ-зображення жінок демонструють багато характерних ознак сексистського упередження, що типово для систем штучного інтелекту, які генерують зображення.
«По-перше, майже всі уявні жінки, створені на сайті, мають карикатурно великі груди… Ще більш тривожним є те, що на деяких зображеннях взагалі відсутні обличчя, зображені безголові жіночі фігури з величезними грудьми», – акцентують у VICE.
За словами розробника-початківця Еммета Халма, його сайт є «генеративною грою для вечірки зі штучним інтелектом» і «не потребує додаткових пояснень».
Його дебютний твіт на вебсайті зібрав понад 500 ретвітів і 1500 уподобайок. У наступному твіті він стверджував, що три найпопулярніші зображення на сайті набрали приблизно 16 тисяч уподобайок.
Експерти зі штучного інтелекту вважають проєкт жахливим і смішним водночас.
«Насправді прикро, що за 20 років після запуску FaceMash технологія все ще вважається прийнятним способом об’єктивізації та збору уподобайок», – сказала Саша Луккіоні, дослідниця ШІ в HuggingFace.
Своєю чергою розробниця Рона Ванг у відповідь на проєкт Еммета створила майже ідентичний пародійний сайт, який пропонує оцінювати чоловіків. Проте не на основі їх зовнішнього вигляду, а за тим, наскільки ймовірно, що вони можуть бути небезпечними для жінок.
Початкові заяви розробника щодо можливостей сайту здаються перебільшеними. У серії твітів Еммет Халм стверджував, що smashorpass.ai «рекурсивно самовдосконалюється», використовуючи дані, зібрані з позитивних реакцій користувачів, щоб визначити їхні уподобання щодо жінок, створених ШІ.
Але поточна версія сайту фактично не самовдосконалюється. Якщо використовувати сайт досить довго, то зображення повторюються. Халм стверджує, що рекурсивна функція буде додана у майбутній версії.
Раніше ми повідомляли, що хоча популярні застосунки для знайомств на кшталт Tinder не призначені для працевлаштування, їх можна використати саме з цією метою.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!