Блокування месенджера Discord у росії спровокувало паніку в армії рф, яка координувала через нього операторів дронів. У ЗСУ ж для цього є власна платформа Vezha, яка тепер інтегрована в бойову систему DELTA. Про це повідомляє Міноборони України.
За словами заступниці Міністра оборони України з питань цифровізації Катерини Черногоренко, Vezha передає трансляції із дронів у реальному часі та забезпечує ефективне ураження ворога.
Інтеграція платформи з DELTA підвищить оперативність і точність операцій завдяки кращій взаємодії й обміну даними між екіпажами дронів, артилерією та командними пунктами.
У Міноборони зазначили, що Vezha надає українським військовим технологічну перевагу й усуває залежність від інших сервісів. Натомість росіяни досі використовують сторонні відеоплатформи, які часто блокуються їхніми розробниками або російською владою.
«Кажуть, у росії заблокували Discord, що викликало паніку серед армії рф, бо це був їхній головний інструмент комунікації із дронів. Нам є чим пишатися, бо ми маємо свою платформу для відеоаналізу Vezha і вона інтегрувалася в бойову систему DELTA», — прокоментувала ситуацію Катерина Черногоренко.
За її словами, у Vezha військові аналізують відео із сотень БПЛА, виявляють і класифікують понад 4000 об’єктів розвідки щодня.
Платформа підтримує голосове спілкування, спільне дешифрування відеоматеріалів і моніторинг ефективності підрозділів дронів. Автентифікація через бойову систему DELTA гарантує безпечний обмін даними та захист від несанкціонованого доступу до трансляцій.
Нова версія мобільного застосунку Vezha інтегрована з модулем планування застосування БпАК Mission Control і дає змогу уникати конфлікту частот FPV-дронів. Цей застосунок розповсюджується винятково через MDM (Mobile Device Management) — військовий аналог App Store чи Play Market.
Повідомляється, що Vezha стала частиною DELTA завдяки співпраці кількох команд. Спочатку 411-й окремий батальйон «Яструби» у складі Сил територіальної оборони створив платформу для власних потреб. Згодом Центр інновацій Міністерства оборони долучився до створення єдиної платформи відеоаналізу на базі DELTA, а команди стримінгових платформ Tube і Raven надали свій досвід і напрацювання. Центр масштабування технологічних рішень створив ядро стримінгу, пристосувавши його до польових умов.
Наразі об’єднана команда працює над покращенням платформи, щоб вона могла підтримувати тисячі одночасних трансляцій із різних типів дронів і камер.
Також удосконалюється штучний інтелект платформи Avengers для автоматизованого виявлення на відео ворога у складних умовах, коли він використовує маскування чи ховається в густому лісі.
Українську систему ситуаційної обізнаності DELTA називають «Google для військових». Вона містить дані аеророзвідки, супутників, безпілотників, новітньої техніки, радарів тощо і допомагає планувати військові операції та координуватися підрозділам. Завдяки системі солдати в онлайн-режимі бачать поле бою з розташуванням ворожих сил.
Читайте також на ProIT: В Україні розробили наземного військового робота UGV «Protector».
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!