ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

USB-C мундштук перетворює ваш смартфон на музичний інструмент

author avatar ProIT NEWS

Італійський стартап Artinoise, відомий своїм re.corder — розумним пристроєм, який переосмислює традиційний пластиковий блокфлейт зі шкільних уроків музики, — представив свій новий продукт: Zefiro.

Цей портативний пристрій, за формою схожий на мундштук блокфлейта, можна підключити до будь-якого смартфона, планшета або ПК через USB-C порт, перетворюючи його на музичний інструмент, повідомляє Tech Crunch.

Як працює Zefiro

Застосунок до Zefiro пропонує близько 32 різних звукових опцій, що дозволяють імітувати майже будь-який інструмент — від ніжних флейт і скрипок до потужних труб, саксофонів і навіть волинок. Коли розумний мундштук підключається, його розпізнає MIDI-вхід, а застосунок показує інтерфейс із віртуальними кнопками, клавішами або отворами для пальців.

Пристрій оснащений сенсорами губ та мініатюрним датчиком повітряного тиску, які передають дані про силу видиху до застосунку, регулюючи гучність і висоту звуку.

Компанія у цього тижня оголосила про запуск кампанії на Kickstarter, де пристрій пропонують за €22 ($23) для бекерів. Очікувана роздрібна ціна становитиме €42 ($44).

Zefiro позиціонується як MIDI-контролер для дихання і цифровий інструмент одночасно. Подібні пристрої зазвичай дуже дорогі: MIDI-контролери для духових інструментів можуть коштувати до $900. Більшість цифрових інструментів також залишаються дорогими.

Особливості застосунку Zefiro

Застосунок Zefiro пропонує низку унікальних функцій:

  • вправи для тренування дихання;
  • багатошарове накладення звуків;
  • функцію лупера;
  • фонові шуми;
  • можливість запису та обміну аудіо.

Застосунок буде доступний для безкоштовного завантаження в App Store і Google Play Store. Однак, щоб скористатися його можливостями, користувачам необхідно придбати пристрій Zefiro.

Компанія планує додавати нові функції кожні два місяці. Серед них — можливість завантаження зображень для налаштування інтерфейсу: користувачі зможуть обирати, де розташовувати кнопки та які ноти вони відтворюватимуть.

Адаптивність та інклюзивність

Однією з особливостей Zefiro є його дизайн, який дозволяє грати музику людям із фізичними обмеженнями, зокрема тим, хто має проблеми з дихальною системою. Як пояснив засновник і технічний директор Artinoise, Давіде Манчині, сенсор простий у використанні та не вимагає великих зусиль для дихання. Користувачі з обмеженою ємністю легень можуть встановити низький поріг, що дозволяє грати навіть при слабкому видиху.

Дизайн Zefiro також підходить людям із фізичними обмеженнями, наприклад, із проблемами дихальної системи. Манчині пояснив, що сенсор простий у використанні і не потребує значних зусиль для дихання. Користувачі з обмеженою ємністю легень можуть встановити низький поріг, що дозволяє грати навіть при слабкому видиху.

Розширені можливості та відкритий код

Artinoise планує продавати додатковий головний пристрій, який дозволить користуватися Zefiro без рук. Це стане в нагоді музикантам, які грають на гітарі чи фортепіано, як доповнення до основного інструменту.

Крім того, компанія має намір зробити технологію Zefiro відкритою, щоб розробники могли створювати інші додатки, орієнтовані на доступність. Наприклад, люди з інвалідністю зможуть використовувати пристрій для керування розумним освітленням.

Перші пристрої Zefiro будуть доступні для відправки по всьому світу наприкінці січня або на початку лютого 2025 року. Наразі компанія має дві патентні заявки в США та Італії.

Читайте також на ProIT: Портативні програвачі компакт-дисків повертаються: DM13 від Fiio.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.