Роутери TP-Link, одна із найпопулярніших марок у США, можуть потрапити під заборону. Американська влада заявила, що пристрої китайського виробництва, які вже неодноразово мали вразливості, становлять загрозу національній безпеці.
Як повідомляє Wall Street Journal, посилаючись на джерела, знайомі зі справою, Міністерства торгівлі, оборони та юстиції США відкрили власні розслідування щодо TP-Link. Зокрема, офіс Міністерства торгівлі направив компанії повістку. Є ймовірність того, що продаж роутерів TP-Link у США буде заборонений уже наступного року.
На сьогодні TP-Link має приблизно 65% ринку роутерів для дому та малого бізнесу у США, збільшивши свою частку ще на 5% у третьому кварталі 2024 року. З двадцяти найпопулярніших роутерів на Amazon 11 належать компанії TP-Link, включаючи моделі AX3000 та AX1800, які займають перше і друге місця відповідно.
Зв’язок із хакерськими атаками
У жовтні Microsoft викрила складну мережу зламаних пристроїв, що використовувались китайськими хакерами для атак на клієнтів Microsoft Azure. Ця мережа, названа CovertNetwork-1658, активно викрадала облікові дані із серпня 2023 року. Для атак використовували ботнет із понад 16 тисяч пристроїв, більшість із яких становили роутери TP-Link.
Крім того, у 2023 році з’явилися повідомлення, що китайські державні хакери заражали роутери TP-Link шкідливим програмним забезпеченням. Трохи раніше уряд США заявляв, що оператори ботнету Mirai використовували ці пристрої для DDoS-атак.
Вразливості TP-Link
TP-Link неодноразово ставав об’єктом критики через безпекові проблеми. У травні цього року було виявлено критичну вразливість з оцінкою CVSS 10.0 у моделі Archer C5400X, що дозволяла зловмисникам отримати повний контроль над пристроєм.
У попередні роки також повідомлялось про численні вразливості, які експлуатувались у ботнетах або через які встановлювалося шкідливе програмне забезпечення.
Міністерство юстиції США також розслідує, чи не порушує TP-Link закони про монополії, продаючи свої роутери за цінами, нижчими за собівартість. Компанія реалізує свої товари у США через підрозділ, що базується в Каліфорнії.
Реакція Китаю
Представник китайського посольства у Вашингтоні назвав дії США спробою прикритися національною безпекою для придушення китайських компаній. Він також додав, що Пекін буде рішуче захищати законні права своїх підприємств.
Остаточне рішення щодо заборони TP-Link буде ухвалено адміністрацією Дональда Трампа, яка відома своєю жорсткою позицією щодо Китаю. Подібна ситуація вже траплялася із Huawei під час його першого президентського терміну. Що це означатиме для мільйонів клієнтів TP-Link у США, поки залишається невідомим.
Нагадаємо, нещодавно Китай оголосив про нову заборону експорту до США мінералів, таких як галій, германій і сурма, які можуть мати військове застосування. Цей крок став відповіддю на нові обмеження з боку Вашингтона, спрямовані на китайський напівпровідниковий сектор.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!